25 جاذبه ی گردشگری برتر پاریس

این دره یکی از مجذوب کننده ترین درههای ایران و جهان به شمار میرود و مناظر بی نظیری را در خود جای داده است. برای عزیمت به این روستا باید از وارد جاده هراز، ۲۵ کیلومتری جنوب آمل شد. روستای فیلبند را میتوان یکی از زیباترین روستاهای مناطق جنوبی شهرهای بابل و آمل دانست. در داخل روستا میتوان درختان تنومند و برافراشتهای را مشاهده نمود که نسبت به سایر روستاهای طالقان کم نظیر و شاید بی نظیر هستند. نواحی اوشان و فشم به ترتیب در 30 کیلومتری و 35 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارنواقع شدهاند. منطقه ساحلی «حاجی بکنده» رشت از توابع بخش خشکبیجار در ۹ کیلومتری شمال شرقی این شهر و ۳۲ کیلومتری رشت قرار دارد. باغ محتشم رشت یکی از جاهای دیدنی خاص این شهر است. سفر به شهر فومن فرصتی برای لذت بردن از تماشای صحنهای است که تاریخ و طبیعت را با هم آمیخته و منظره شگفتانگیزی را پدید آورده است. از جاده منتهی به فیلبند، میتوان منظره چشم نواز سنگچال را رویت نمود.

در این مکان ها معمولا جریان هوای بیشتری رخ خواهد داد و خنک تر از سایر جاهای تفریحی اطراف تهران است. هوای این منطقه در ایام تابستان بسیار خنک و مطبوع میباشد. به دلیل نزدیکی به قله دماوند، این منطقه دارای هوایی خنک و مناظری زیبا میباشد. آبشار زیبایی را میتوان در فاصله ۷۰۰ متری ضلع شمال شرق روستای کرکبود و در میان درهای عمیق که از شمال غرب به طرف جنوب شرق آب آن جریان دارد، یافت که به «آبشار کر» معروف است. پس از گذشتن از شهرهای کرج، هشتگرد، آبیک، یک جاده فرعی در ۴ کیلومتری بعد از آبیک وجود دارد که به طالقان (در سمت راست به طرف شمال) میرسد.

این آموزش برای کسانی که علاقمند به کار در حرفه مهمانداری و گردشگری هستند مفید است.همچنین برای همه خوانندگان مشتاق دیگر این آموزش یک مطلب آموزشی سودمند است. برای مشاهده برنامه آموزشی آنلاین اینجا را کلیک نمایید. در کنار جاده کرج – چالوس در فاصله 70 کیلومتری شهر تهران و در انتهای یک مسیر فرعی، مکانی به نام «تکیه سپه سالار» قراردارد که از فراز قله هفت خوانها میتوان آن را مشاهده کرد. یا از سمت جاده کرج ـ رجایی شهر، و سپس جاده آتشگاه به سمت این روستا بروید یا از مسیر اتوبان کرج ـ قزوین حرکت نموده و پس از گذر از کردان به سمت برغان رهسپار شوید. در کنار زندگی ماشینی و پرهیاهوی مدرن امروزی، تنها آغوش طبیعت است که میتواند شما را به آرامش حقیقی برساند. پس از اتمام پی ریزی سد امیرکبیر، تنها مسیر ارتباطی به ده واریان، استفاده از قایق و عبور از دریاچه سد کرج است. گاهی تنها به فاصله چند ساعت میتوان هم برف هم باران و هم آفتاب را نظاره گر بود. برج ایفل که در قلب پاریس، رمانتیک ترین شهر جهان واقع شده است، تبدیل به یک سمبل جهانی سفر و یک مقصد گردشگری محبوب شده است. پارک چیتگر که بسیار پرآوازه است، به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین پارک های جنگلی استان تهران بزرگ، در بیشتر فصل های سال از آن استفاده می شود.

درون غار آویشو ۷ آبشار وجود دارد و پیمایش آن احتیاج به ابزار تخصصی غارنوردی نیز دارد . اگر به دنبال مکان های مناسب برای پیک نیک اطراف تهران هستید، از فیلبند فراموش نکنید. نمای کوه درفک از این مکان به خوبی دیده میشود که زیبایی جنگل را چندین برابر خواهد کرد . در گوشههای این بنا که دارای قدمتی 500 ساله است، حجرههایی برای اقامت گردشگران تعبیه شده و در وسطِ کاروانسرا حوضی بزرگ، فضا را تلطیف کردهاست و چند سالی میشود که با واگذاریِ آن به بخش خصوصی، رونقِ خوبی در زمینهی فروش صنایعدستیِ گیلان پیدا کردهاست. در این مسیر دو قهوه خانه که دارای امکانات نسبتاً خوبی برای مسافران است دیده میشود، یکی در میانه راه وردیج و دیگری در چند متری پس از خروجی وردیج. برای رسیدن به این منطقه این مسیر را انتخاب کنید: تهران، فيروز كوه، مدخل ورودي پل سفيد، سمت چپ جاده، گذر از روی پلی كه از زير آن ريل راه آهن میگذرد. مکان آن در پنج کیلومتری غرب ارتفاعات منتهی شهر پل سفيد و در مجاورت روستای شورمست است میباشد.

سبک مسجد شباهت زیادی به مدارس چهارباغ و صدر اصفهان دارد. مونترال محل برگزاری تعداد زیادی از فستیوالهای موسیقی در تمام طول سال است. از آنجایی­که افزایش درآمد سرانه تاثیر مثبتی بر روی تعداد گردشگران دارد، باید درآمد سرانه افزایش یابد، یکی از راه­های افزایش درآمد افزایش اشتغال است که این موضوع نیز با گسترش صنعت گردشگری حاصل می­شود. از نظر درآمدهای کشور از صنعت توریسم، آمارهای سازمان توریسم جهانی حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۰، ایران ۲.۴۳۸ میلیون دلار درآمد داشت که این درآمد در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با به ثبت رساندن رشدی مداوم به ترتیب به ۳.۸۴۱ میلیون دلار و ۳.۸۶۸ میلیون دلار رسیده است. همان طور که می دانیم کویر، محلی بدون پوشش گیاهی است که همین موضوع آن را به یک مکان دیدنی تبدیل کرده است. حمام تاریخی وکیل از دیگر مکان های دیدنی شهر شیراز است. یکی از جاهای دیدنی تهران و حومه در شمال شرق طالقان روستای زیبایی به نام «کرکبود» واقع شده است که متفاوت با روستاهای دیگر میباشد. در فاصله ۵ کیلومتری این دو روستا گاهی اختلاف ارتفاع جاده به ۷۰۰ متر هم میرسد. این دریاچه در فاصله 170 كيلومتري شهر تهران واقع شده است. این دریاچه را میتوان در 25 کیلومتری شمال شرقی تهران یافت.

برای سهولت دسترسی به آبشار زیبای شاهاندشت میتوان گفت که این آبشار در قسمت شرقی جاده هراز و در کنار روستای شاهاندشت (شونادشت) قرار گرفته است. به این دره در شمال شرقی شهر تهران قرار گرفته است و در درون آن رودخانه جریان دارد که از کوههای شمال البرز سرچشمه گرفته است. طبیعت هزاران نقش و نگار دارند و هر جلوهای از آن تصویری تازه را اذهان ما تداعی میکند؛ ایران سرشار از این تصویرهاست که برای دیدن همه آنها کافی است قدم در راه بگذاریم و به گوشه و کنار این مرز و بوم سر بزنیم، کوهستانهای تماشایی، بیابیانهایی سرشار از سکوت، تنگههایی مملوء از رمز و راز و هزاران جاذبه دیگری که میتوانیم لحظات خوشی را در آنها تجربه کنیم، آبشارها هم جزیی از این طبیعت شگفتانگیز هستند که با به نمایش گذاشتن سقوط آب بسیاری را به سوی خود میکشانند. از سوی دیگر سفرهای خارجی نسبت به گذشته کمتر شده است و گردشگرهای داخلی نیز نسبت به گذشته رشد داشته اند و فرصت مناسبی برای گسترش صنعت گردشگری بوجود آمده است. با این حال به دلیل اهمیت روزافزون صنعت گردشگری در سطح جهان و درک این اهمیت از سوی کشورها، هر ساله ابعاد توسعه این صنعت فزونی مییابد و افراد بیشتری فرصت اشتغال در آن را کسب میکنند.

سپس از سمت شرق و به سمت سنگچال وارد جاده فرعی شد. از ویژگیهای منحصربهفرد این پارک میتوان به وجود اولین ساعت آفتابی ایران، آکواریومی بزرگ با گونههای مختلف ماهیهای کمیاب، انجمن نجوم و برکهای طبیعی در آن اشاره کرد. ارتفاع آن ۵۱ متر بوده و بزرگترین آبشار استان مازندران محسوب میشود. مازندران نقش مهمی در حفاظت از گیاهان و جانوران در معرض خطر ایفا میکند. این قلعه یکی از بزرگترین قلعههای کوهستانی در رشته کوه البرز میباشد. این رشته نخستینبار در سال 1374 و در دانشگاه علامه طباطبایی کار خود را آغاز کرد. این آبشار یکی از آثار ملی ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران میباشد. قلعه ملک بهمن به شماره 2788 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است. دور میدان را ۲۰۰ حجره در دو طبقه پوشاندهاند و چهار بنای تاریخی برجسته در قسمتهای مختلف آن چشمها را به خود خیره میکنند. این رودخانهها باعث ایجاد سبزی و طراوت در روستا و جاده منتهی به آن میشوند، به طوری که با ورود به جاده برغان، فقط درخت و سرسبزی و صدای رودی خروشان است که دیده و شنیده میشود. در این فصل مسافران معمولا به پایه های کوه و دره ها سفر می کنند. به این صورت مسافران می توانند هنگام خروج از کشور پولهای خود را به این دور ارز پرطرفدار تبدیل کنند.

بسیاری از مجسمه های معروف او را می توانید در باغ هایی که در اطراف موزه قرار دارند هم بیابید. مسافران ایرانی نیاز دارند تا زمانی را در خارج از فضای شهر بهدور از هرگونه سروصدا و در دل طبیعت قرار بگیرند و از دیدن مناظر طبیعی و تجربه کردن آبوهوای مطبوع، آرامش و لذت جدیدی را تجربه کنند. آبوهوای منطقه اورامان کوهستانی است؛ منطقه ای پوشیده از جنگلهای بزرگ و سرسبز که هزاران گردشگر داخلی وخارجی را بهسمت خود میکشاند. دیگر منطقه اصلی و گردشگری این روستا آبشار لت مال است. ↑ «هیچ گردشگر اروپایی به ایران نمیآید/ شیراز و اصفهان دیگر جذابیت ندارند، ایلام مقصد دوم گردشگران خارجی!

باغ جنت شیراز در زمره باغهایی قرار دارد که سالانه بسیاری از مسافران و گردشگران از آن بازدید میکنند. قیمت تور طبیعت گردی به عوامل مختلفی بستگی دارد. فیلبند دارای چشمههای کوچک و بزرگی است که یکی از چشمههای کوچک آن به نام «لار» دارای املاح معدنی فراوانی است و به گفته ساکنین برای درمان درد کلیه بسیار مفید است. پس از رد شدن از روستای زیاران و طی مسافتی در حدود ۲۸ کیلومتر، به دره طالقان رسیده و پس از آن سد طالقان آشکار خواهد شد. البته قبل از اینکه همه موارد گفته شده را انجام دهید با تیم تخصصی ما در کانادا تماس بگیرید شاید به توان با تشکیل گروه هایی هزینه تور شما را پایین آورده و کمکی مهم برای سفر به مقرون به صرفه، شما کرد.

قلعه ملک بهمن نیز در جنوب آبشار واقع شده است و قدمت آن به دوره ساسانی میرسد. 14. رقباي ايران در صنعت توريسم همواره به تبليغات منفي عليه ايران ميپردازند و آن را كشوري ناامن معرفي ميكنند. به طورمیانگین، حداکثر ارتفاع آن 2600 متر بوده و حداقل آن 1450 متر میباشد. جالب است بدانید که پارک جنگلی چیتگر که بسیار نیز زیبا است، شامل 1450 هکتار زمین پر از درخت بوده و یک پیست ویژه دوچرخه سواری در بخش شمالی آن قرار دارد. این آبشار و سه آبشار در منطقه نمونه ملی گردشگری سجیران زیاز قرار دارند و ارتفاع آن به بیش از ۶۰ متر میرسد. ایران گزینههای متنوعی برای دیدن و گردش دارد، از جاذبههای طبیعی منحصربهفردی که نمونه آنها را کمتر در دنیا می توان پیدا کرد تا جاذبههای تاریخی چشمگیری که نظیر آنها را نمیتوان در هیچ مقصدی پیدا کرد.

در این گزارش سعی بر این است تا جنبه ها و ابعاد مختلف تأثیرگذاری ویروس کووید-۱۹ را بر اقتصاد گردشگری جهانی و داخلی تبیین نموده و راهکارها و پیشنهادات سیاستی در این زمینه سایت touresina ارائه گردد. اکثر مردم بر این باور بودند که بافت گردی در شب، کار خطرناک و امنیت ندارد ولی این بدور از آداب و فرهنگ مردم شهر دزفول است. اما شک نکنید که بازدید از دریاچه تبیکلی، حتما ارزشش را خواهد داشت. این دریاچه علاوه بر دارا بودن زیباییهای طبیعی و منحصر به فرد، محلی برای پرورش انواع ماهی نیز هست. در این روستا باغهای بسیاری وجود دارد که در تمام ایام سال و به خصوص در بهار و تابستان پذیرای گردشگران میباشد. مسیر فشم از سمت جاده لشکرک بوده و دارای باغهای فراوان میوه است.

باغهای سیب و گلستانهای ارنگه نیز بسیار معروف است. همانطور که اشاره کردیم طبیعت گردی برای گردش گران بسیار عالی است؛ چرا که هم از طبیعت و مکان های طبیعی لذت می برند هم با اقلیم های مختلف آشنا می شوند. زمانی که به چالوس سفر میکنید با شهر نوشهر فاصله زیادی نخواهید داشت و میتوانید وقتگذرانی در مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی نوشهر را هم در برنامه سفرتان قرار دهید. دره چالوس به دلیل زیباییها و طبیعت پرجاذبهاش، در تمامی ایام سال و حتی در فصل زمستان که سرمای هوا در آنجا به چندین درجه زیرصفر میرسد و سراسر آن را برف میپوشاند گردشگران زیادی را به سوی خود فرا میخواند و بهطور کلی میتوان گفت که این دره از مناطق دیدنی استان تهران است.