کیبورد کامپیوتر

کیبورد های گیمینگ معمولا با استفاده از دکمه های مکانیکال و نیمه مکانیکال سرعت پاسخگویی بالاتری دارند. البته کیبورد های گیمینگ با توجه به ویژگی ها گفته شده قیمت بالایی هم دارند. برای آشنایی بیشتر با این محصولات می توانید به مقاله 4 دلیل برای خرید کیبورد گیمینگ از تکنوسان مراجعه کنید. بدون شک کیبورد های حرفه ای به دلیل ارگونومیک بهتر و ویژگی هایی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت از هر نظر گزینه مناسب تری می باشند. این صفحه کلید ها علاوه بر طول عمر بیشتر، راحتی در تایپ، ارگونومی مناسب و به طور کلی تجره کامل تری از کار با کامپیوتر را به شما ارائه می دهند.

موارد متعددی وجود دارد که هنگام خرید این وسیله باید مورد توجه قرار گیرد. کیبوردی که انتخاب می‌کنید باید طوری طراحی شده باشد که سلامت شما را به مخاطره نیندازد. یعنی باید طوری باشد که زمانی که دست شما راحت و ریلکس روی آن قرار می‌گیرد، بتوانید با انگشتتان به آسانی کلیدها را فشار دهید.

آیا ماتریس کیبورد را از مرحله پیش به‌خاطر می‌آورید؟ این نوارها محورهای X و Y آن ماتریس هستند. آزمایش را برای تمام کلیدها انجام دهید و آنهایی که پاسخ نمی‌دهند را پیدا کنید. این کار به شما کمک می‌کند بفهمید کدام کلیدها از کار افتاده‌اند.

Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard

در جامعه امروز افراد بیشتر تمایل به تعویض لوازم از کار افتاده دارند تا تعمیر آن. اکثر افراد ترجیح می‌دهند به جای تعمیر صفحه کلید قبلی خود، یک صفحه کلید جدید بخرند. اما ما می‌خواهیم به شما روشی را آموزش دهیم که بتوانید کیفیت و کارایی را به کیبورد قبلی خود بازگردانید. در ادامه دستورالعمل تعمیر کیبورد کامپیوتر را معرفی می‌کنیم تا بتوانید عیب‌یابی و احتمالاً تعمیر کیبورد لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود را انجام دهید. ممکن است در هنگام گشت و گذار برای خرید کیبورد کامپیوتر، به واژه کیبورد های ممبرین برخورد کرده باشید، اما کیبورد ممبرین چیست و برای چه کسانی مناسب می باشد؟ به طور کلی به صفحه کلید های معمولی  ممبرین می گویند.

آشنایی با صفحه کلید کامپیوتر

برای برنامه نویسان بهتر است کیبوردی تهیه شود که از چینش DVORAK استفاده می‌نمایند.

  • این گیرنده را می‌توانید به یکی از درگاه‌های پشت یا جلوی کیس کامپیوتر متصل کنید.
  • کیبورد های سیم دار از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل می‌شود.
  • شما هم اکنون می توانید نرم افزار کیبورد مجازی Hot Virtual Keyboard را به صورت رایگان از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.
  • این کیبورد در لپ‌تاپ قرار دارد و سرعت انتقال دستورات در آن بهتر از نوع ساده و استاندارد است و همچنین اندازه دکمه‌ها نیز کوچک‌تر است و چینش متفاوتی با مدل استاندارد دارد.