کشف و ثبت ۳۶۰ اثر تاریخی در ملایر

وی با بیان اینکه ملایر بخشی از شناسنامه بزرگ کشور است، خاطرنشان کرو: آثار تاریخی و آنچه در ملایر کشف شده در تمام دوران تاریخی ریشه دارد.

وی شکل گیری ارتباطات فرهنگی از کانال صادرات و تولید ثروت و فروش محصولات را از جمله موارد مهمی برشمرد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

هادی بیگی‌نژاد با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز در حوزه های فرهنگی و صنایع دستی، مطرح کرد: ما در ملایر هنرمندانی داریم که کالاهای طراز جهانی تولید می کنند.

ایسنا/همدان فرماندار ویژه ملایر با اشاره به کشف و ثبت ۳۶۰ اثر تاریخی معادل ۱۹ درصد آثار تاریخی استان همدان در ملایر، گفت: افتخار داریم در بین معدود شهرهای جهانی در ایران هستیم که دو نشان جهانی مبلمان منبت و انگور را داریم.

راهکارهای چگونگی استفاده از ظرفیت های فرهنگی ملایر بررسی شود

وی ابرازامیدواری کرد که با استفاده از این ظرفیت ها بتوانیم اشتغال و درآمدزایی ایجاد کنیم و در راستای اجرای بهتر تدابیر وزارت میراث فرهنگی گام برداریم و ملایر را به عنوان نقطه ای درخشان در جهان معرفی کنیم.

فرماندار ویژه ملایر فعالیت ۱۲ هزار و ۳۰۰ هنرمند در عرصه های مختلف هنری در ملایر را مایه افتخار و مباهات شهرستان خواند و گفت: دستانی اعجازآفرین به زیبایی توانستند با خلق آثار مبلمان منبت نام ملایر را بر بلندای جهان ثبت و ضبط کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و صنایع دستی ملایر خواستار برگزاری جلسه ای پس از این سفر شد تا راهکار های چگونگی استفاده از این ظرفیت های فرهنگی بررسی شود.

بیگی‌نژاد خواستار بررسی ارتباط با بازارهای جهانی برای معرفی هنرها و فراهم سازی بستر مناسب برای فروش محصولات در یک جلسه ویژه شد تا بتوان تولید را به جامعه هدف رساند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401100804467/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D9%88-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%DB%B3%DB%B6%DB%B0-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B1

اسماعیلی با تاکید بر اینکه ما از دوران نوسنگی در ملایر اکتشافات و آثار تاریخی داریم، افزود: ارگ تاریخی نوشیجان مربوط به دوران مادها یا شهر زیرزمینی سامن مربوط به دوره اشکانی نمونه هایی از این آثار تاریخی است.

سلمان اسماعیلی پنجشنبه ۸ دی‌ماه در شورای اداری شهرستان که با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال برگزاری است، به سابقه تاریخی شهرستان اشاره و مطرح کرد: ملایر شهری اصیل است که در تمام دوران تاریخ شناخته شده و بر ایران پهناور یک نقطه کاملا درخشان و نورانی است.

اسماعیلی به ثبت ۱۳ اثر ناملموس به نام ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: مجموع این ظرفیت های انسانی، تاریخی و طبیعی ملایر را در یک نقطه پرش قرار داده است.