کشف مهم یک شناگر – ایسنا

پس از این‌که شناگر، کشف این آثار تاریخی را به مسؤولان باستان‌شناسی اطلاع داد، باستان‌شناسان ابعاد  این کشتی تجاری را اندازه‌گیری کردند و دریافتند که ظرفیت این کشتی برای حمل دست‌کم ۲۰۰ تن بار، معادل ۳۰ فیل آفریقایی نر ساخته شده است.

کشف مهم یک شناگر

کارشناسان معتقدند این احتمال وجود دارد که این کشتی از مبدأ ترکیه یا یونان به مقصد جنوب و احتمالا اسکندریه حرکت می‌کرده است.

کارشناسان معتقدند طوفان‌های اخیر بقایای این کشتی تاریخی را در معرض دید قرار داده است.

با این‌که باستان‌شناسان پیش‌تر از وجود بقایای این کشتی تاریخی مطلع بودند، اما به دلیل این‌که کشتی زیر شن مدفون شده بود از موقعیت مکانی دقیق آن اطلاعی نداشتند.

کشف مهم یک شناگر

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402022717447/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D9%85%D9%87%D9%85-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D9%86%D8%A7%DA%AF%D8%B1

این کشتی ۱۸۰۰ ساله رومی که محموله‌ای ۴۴ تنی متشکل از ستون‌های مرمرین با ارتفاع شش متر و با حکاکی‌هایی به شکل گیاهان را منتقل می‌کرد، قدیمی‌ترین لاشه کشتی باری کشف‌شده در شرق مدیترانه محسوب می‌شود.

یک شناگر حین غواصی در دریای مدیترانه بقایای یک کشتی ۱۸۰۰ ساله و محموله‌ای از ستون‌های مرمرین آن را کشف کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، غواصی که اخیرا در دریای مدیترانه و سواحل شمال غربی فلسطین اشغالی مشغول شنا کردن بود، بقایای یک کشتی رومی و آثار تاریخی به وزن ۴۴ تُن را کشف کرد.