کشف تالار عظیم وایکینگ‌ها – ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از آرت‌نیوز، گروهی از باستان‌شناسان «موزه تاریخ یوتلاند شمالی» بقایای این سالن عظیم وایکینگی را در دانمارک کشف کردند. این تالار در مقایسه با سایر مکان‌های مشابهی که در یک دهه اخیر در این مکان کشف شده است، ‌ بزرگ‌ترین اکتشاف محسوب می‌شود.

کاوشگران فقط بخشی از این تالار را مورد بررسی قرار داده‌اند و گمان می‌رود که چندین خانه در زیر آن پنهان شده باشد؛ چراکه به ندرت چنین بنایی به صورت مجزا ساخته می‌شود.

قدمت این بنای عظیم احتمالا به دوران حکومت «هارالد بلاتند»، پادشاه دانمارک بازمی‌گردد. «هارالد» ‌ که در سال ۹۸۵ میلادی درگذشت، یکی از آخرین پادشاهان وایکینگ بود که بر منطقه‌ای حکومت کرد که امروزه به نام دانمارک، شمال آلمان و بخش‌هایی از سوئد و نروژ شناخته می‌شوند. از او به عنوان پادشاهی یاد می‌شود که بخش اعظمی از اسکاندیناوی را متحد کرد و در دوران حیاتش مسحیت را در این قلمرو گسترش داد.

این تالار احتمالا در ابعادی به طول ۴۰ متر و عرض ۹ متر ساخته شده است و برای سقف آن نیز از ۱۰ تیر چوبی عظیم از جنس درخت بلوط استفاده شده است.

کاوش در محل کشف این تالار همچنان ادامه دارد و از روش تاریخ‌گذاری رادیوکربن برای تعیین قدمت این بنا استفاده خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101811513/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%A7%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7

باستان‌شناسان در دانمارک بقایای یک تالار عظیم وایکینگ‌ها را کشف کردند.

طراحی این تالار مشابه سبک معماری قلعه‌هایی است که در دوران حکومت «بلاتند» ‌ساخته می‌شدند.