کاخ مروارید و کاخ سلیمانیه تعطیل است

معاون میراث فرهنگی استان البرز از تعطیلی کاخ‌های سلیمانیه و مروارید به علت مرمت و بازسازی خبر داد.  

معاون میراث فرهنگی استان البرز در ادامه گفت‌وگو با ایسنا همچنین از تعطیلی کاخ سلیمانیه به علت مرمت و بازسازی خبر داد و افزود: مرمت این کاخ تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت. برای مرمت و بازسازی این مکان تاریخی یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان اعتبار داریم و قرار است در این مدت تمام ایرادهایی که اداره کل موزه‌ها برای تبدیل این کاخ به موزه گرفته بود، رفع شود و از آبان‌ماه، کاخ موزه سلیمانیه آماده بهره‌برداری و بازگشایی شود.  

معاون میراث فرهنگی استان البرز درباره وضعیت مرمت کاخ مروارید به ایسنا گفت: برای مرمت این بخش از کاخ مروارید حدود یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان بودجه تخصیص داده شده و قرار است به‌زودی کارهای مرمتی آن انجام و پس از آن کاخ بازگشایی شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402061106987/%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

در موتورهای جست‌وجو، ساعت بازدید از کاخ مروارید کرج از هفت صبح تا چهار بعدازظهر اعلام شده و بسیاری به این انگیزه به این کاخ مراجعه کرده، ‌ اما پشت درهای بسته آن مانده‌اند درحالی‌که هیچ نگهبان و یا تابلو اطلاعات وجود ندارد تا مردم را راهنمایی کند. شهرام محمودی ـ معاون میراث فرهنگی استان البرز ـ اما علت این تعطیلی را مرمت و بازسازی زیرزمین و سینمای این کاخ عنوان کرد.  

رحیم خاکی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ استان البرز نیز چندی پیش از بازگشایی بخش‌هایی از کاخ مروارید در آینده‌ای نزدیک خبر داده و گفته بود: با توجه به اینکه بخش‌هایی از ساختمان کاخ مروارید مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، به دلیل تجهیز کارگاه، ایمن‌سازی و مدیریت بهینه مرمت بخش‌هایی از ساختمان اصلی، مجموعه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده که پس از تکمیل مراحل تجهیز، محوطه کاخ به زودی بازگشایی می‌شود.

کاخ مروارید و کاخ سلیمانیه تعطیل است
کاخ سلیمانیه، ‌ البرز