چهره زنی که ۴۰۰ سال پیش غرق شد

با این حال تحقیقات ژنتیکی که در سال جاری انجام شد،‌ مشخص کرد که «گوستاو» درحقیقت یک زن است. اکنون این زن با نام «گرترود» شناخته می‌شود و گروهی از محققان چهره احتمالی او را قبل از مرگ در سال ۱۶۲۸ میلادی بازسازی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، زمانی که محققان در دهه ۶۰ میلادی بقایای «واسا»، کشتی قرن هفدهمی سوئد، را که در لنگرگاه استکهلم غرق شده بود جمع‌آوری کردند،‌ حدود ۲۰ اسکلت را به همراه این کشتی کشف کردند. محققان اعلام کردند که یکی از این اسکلت‌ها به مردی تعلق دارد که امروزه به نام «گوستاو» شناخته می‌شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402050100287/%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%B2%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DB%B4%DB%B0%DB%B0-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%BA%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D8%AF

چهره زنی که ۴۰۰ سال پیش غرق شد

محققان با بررسی اسکلت‌های به‌جامانده از زنی که صدها سال پیش در یک کشتی غرق شده بود، چهره احتمالی او را بازسازی کردند.

«نیلسون» چهره «گوستاو» را در سال ۲۰۰۶ نیز بازسازی کرده بود و زمانی که دریافت این اسکلت به یک زن تعلق دارد، بسیار غافلگیر شد. با این حال او برای بازسازی چهره «گرترود» با موزه «واسا» در استکلهم همکاری کرد.

محققان معتقدند که این زن متاهل بوده است‌؛ چراکه فقط زنانی که با یکی از مردان حاضر در کشتی ازدواج کرده بودند، امکان سفر با این کشتی را داشتند.

بر اساس نتایج جدیدترین بررسی‌ها، این زن در زمان مرگ حدود ۲۵ تا ۳۰ساله بوده است. به گفته «اسکار نیلسون»، محقق سوئدی که این بازسازی را انجام داده است‌، این زن چشم‌های آبی، موهای طلایی و پوست روشنی داشته است.

چهره زنی که ۴۰۰ سال پیش غرق شد
بازسازی چهره این اسکلت به عنوان «گوستاو»‌ در سال ۲۰۰۶