پرتغال رکورد زد – ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ‌ بر اساس اطلاعاتی که از موسسه ملی آمار پرتغال (INE) منتشر شده است، شمار گردشگران خارجی که از پرتغال بازدید کرده‌اند در ماه می به بیش از ۱.۸ میلیون نفر رسیده و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. گردشگرانی که از ایالات متحده آمریکا به این کشور سفر کرده‌اند، دومین گروه بزرگ گردشگرانی خارجی ماه می را تشکیل داده‌اند.

گردشگری که یکی از منابع کلیدی اقتصاد پرتغال محسوب می‌شود، حدود ۱۵ درصد از تولیدات ناخالص داخلی این کشور پیش از همه‌گیری را دربرگرفته بود.

مسافرانی که از بریتانیا به پرتغال سفر کرده بودند، بیشترین سهم از گردشگران خارجی ماه می این کشور را به خود اختصاص دادند.

در پنچ ماه نخست سال ۲۰۲۳، ‌ تعداد گردشگران خارجی که از پرتغال بازدید کرده‌اند از مرز ۶.۴ میلیون نفر عبور کرده است. این آمار در سال ۲۰۱۹ حدود ۵.۷ میلیون نفر گزارش شده بود.

این آمار که با احتساب مسافران خارجی مقیم در هتل‌های پرتغال اعلام شده است، از مرز ۱.۶ میلیون نفر در مقایسه با بازه زمانی مشابه در در سال گذشته فراتر رفته است. پیش از همه‌گیری کرونا و کساد شدن صنعت گردشگری، ‌ شمار گردشگران خارجی که در ماه می از پرتغال بازدید کرده بودند به بیش از ۱.۷ میلیون نفر رسیده بود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402041005831/%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D8%AF

شمار گردشگران خارجی پرتغال در ماه می رکورد جدیدی را برای حوزه گردشگری این کشور به ثبت رساند.