پارک «اکباتان» همدان مرکز گردشگری کودکان شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان در پایان گفت: تلاش‌های زیادی می‌شود که همدان به شهر دوستدار کودک تبدیل شود و امیدواریم با اقدامات مناسب به زودی به این مرحله برسیم.

انتهای پیام  


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112015855/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF

فتحیان‌نسب ادامه داد: اعتقاد داریم هر چقدر در حوزه کودکان سرمایه گذاری انجام شود برای همه شهر بوده و شعار ما این است که شهری که برای بچه‌ها مناسب باشد برای همه اقشار جامعه نیز مناسب خواهد بود.  

ایسنا/همدان معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان گفت: پارک ۲۵۰ هکتاری اکباتان به عنوان مرکز گردشگری کودکان کشور در نظر گرفته شده و با راه‌اندزی آن همدان به عنوان مقصد گردشگری کودک شناخته می‌شود.

امیر فتحیان‌نسب در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: طبق سیاست‌گذاری کلی استان و به ویژه شهرداری همدان، سیاست شهر دوستدار کودک و سرمایه‌گذاری در حوزه کودکان را در پیش گرفته و پایلوت این کار را در پارک اکباتان قرار دادیم.

وی ادامه داد: این پارک ظرفیت دارد به عنوان مرکز گردشگری کودکان کشور راه‌اندازی و همدان را به عنوان مقصد گردشگری کودک معرفی کند همچنین این اتفاق باعث می‌شود بتوانیم خدمات خوبی به کودکان همدانی و کودکان دیگر شهرها ارائه دهیم.

فتحیان‌نسب با اشاره به اینکه با تحقق این امر شهر همدان پایلوتی برای خلاقیت کودکان و هم‌افزایی مهارت‌های آنها می‌شود، تصریح کرد: پارک اکباتان ۲۰۰۰ میلیارد تومان ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد که در صورت حضور سرمایه‌گذاران می‌تواند آورده خوبی برای سرمایه‌گذار و شهر همدان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده شهرداری همدان رقم خوبی برای تکیمل زیرساخت‌های این پروژه درنظر گرفته شده، اظهار کرد: در کنار این موضوع سیاست‌گذاری‌های شهر دوستدار کودک نیز مورد تاکید است و مسیر خود را طی می‌کند.