«ویلای ساحلی» کیانوش عیاری و خبر خوش ایرج راد

همچنین در پی انتشار اخباری مبنی برجذب ۴۰۰ نیروی انسانی در وزارت فرهنگ و ارشاد، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه ویژه‌برنامه «نوای عرشیان و مشق فرشیان»، درباره تعزیه و آخرین وضعیت ساماندهی تئاتر شهر اظهاراتی داشت و گفت: حریم ساختمان «تئاتر شهر» مهم است که متناسب با این بافت فرهنگی به‌زودی اجرای طرح آن آغاز می‌شود.

وعده وام به مسافران کیش و قشم و…

همچنین مهلت ثبت‌نام چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای ۱۰ روز دیگر تمدید شد.

خبر خوش ایرج راد درباره ساختمان خانه تئاتر

افزون بر این‌ها، خانه موسیقی ایران قصد دارد با حضور هنرمندانی چون فریدون شهبازیان و مسعود شعاری کارگاه‌ها و مسترکلاس‌هایی در رشته‌های مختلف موسیقی برگزار کند.

«فراری» در خط پایان جشنواره نیویورک

چند خاطره کمتر شنیده‌شده از «سفیر»

در ادامه اعلام شد که مراسم یادبود کاظم فیروزمند، مترجمی که به تازگی از دنیا رفته، روز دوشنبه، نهم مردادماه از ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

در نهایت این‌که باستان‌شناسان بقایای یک گورستان چهارهزارساله را در محل ساخت یک محوطه پرتاب موشک واقع در بریتانیا و بقایای یک کشتی رومی را در اعماق دریای مدیترانه کشف کردند. 

ایرج راد، رییس هیات مدیره خانه تئاتر نیز  خبر داد که بعد از مدت‌ها پیگیری و تلاش، پروانه پایان کار ساختمان جدید این خانه صادر شده است. 

اظهارات وزیر ارشاد درباره تعزیه و آخرین وضعیت ساماندهی تئاتر شهر

نتفلیکس داغ بازیگران را تازه کرد

جشنواره برلین زیر تیغ انتقاد آلمانی‌ها

کشف گورستان چهارهزارساله و یک کشف استثنایی در مدیترانه

در ادامه، معاون میراث‌ فرهنگی یزد به دنبال تخریب بخشی از دیوار و آب‌انبار خانه «بصیری» ابرکوه اعلام کرد که از شهرداری و همسایه خانه بصیری شکایت شده و روند حقوقی آن در حال انجام است و باید بخش تخریب‌شده عین به عین ساخته شود.

انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1402050704337/%D9%88%DB%8C%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D9%84%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4-%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%AC-%D8%B1%D8%A7%D8%AF

خبر جدیدی از «ویلای ساحلی» کیانوش عیاری، خبر خوش ایرج راد درباره ساختمان خانه تئاتر، اظهارات وزیر ارشاد درباره تعزیه و آخرین وضعیت ساماندهی تئاتر شهر، معرفی نامزدهای ایرانی جایزه «من می‌خوانم» و یادبود کاظم فیروزمند، واکنش وزارت ارشاد به ماجرای جذب ۴۰۰ نیروی انسانی، مسترکلاس فریدون شهبازیان و مسعود شعاری، اظهارات معاون میراث فرهنگی یزد درباره تخریب «خانه بصیری»، وعده وام به مسافران کیش و قشم و کشف گورستان چهارهزارساله و یک کشف استثنایی در مدیترانه از اخبار فرهنگی هنری هفتم مردادماه بود.

معرفی نامزدهای ایرانی «من می‌خوانم» و یادبود کاظم فیروزمند

در خبری هم شورای کتاب کودک «علیرضا سیدآبادی» و «نادر موسوی» را برای دریافت جایزه IREAD (من می‌خوانم) ۲۰۲۴ معرفی کرد.

مسترکلاس فریدون شهبازیان و مسعود شعاری

داستان شگفت‌انگیز «مخفیگاه سلطنتی»

چه کسی پشت تخریب «خانه بصیری» است؟

واکنش وزارت ارشاد به ماجرای جذب ۴۰۰ نیروی انسانی

همچنین گفت‌وگویی تفصیلی با مدیرکل گردشگری شورای عالی مناطق آزاد داشتیم که از پیگیری طرح «سفر کارت» با پرداخت وام برای مسافران مناطق آزاد همچون کیش و قشم خبر داد. محمدفرزاد میرزایی همچنین به پرسش‌هایی درباره کاهش حجم سرمایه‌گذاری‌ها در بخش گردشگری مناطق آزاد، ترددهای بین‌المللی، سفر بدون ویزا به مناطق آزاد ایران، مشوق‌های سرمایه‌گذاری و سفر و ‌چالش تبلیغات پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، با پایان عزاداری‌های دهه اول محرم پیش‌بینی می‌شد که چند فیلم کمدی جدید از جمله آخرین ساخته کیانوش عیاری به چرخه اکران اضافه شوند ولی به نظر می‌رسد تا فصل پاییز از این فیلم‌ها و رقابت جدی در گیشه خبری نباشد. علی سرتیپی – مدیرعامل دفتر پخش فیلمیران – که مسئولیت پخش و اکران این فیلم را برعهده دارد، به ایسنا خبر داد که «ویلای ساحلی» احتمالا از مهرماه روی پرده سینماها می‌رود.