هند سراغ گردشگری سبز می‌رود

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز،‌ مقام‌های هند در نظر دارند با افتتاح حداکثر ۵۰ مقصد گردشگری جدید و راه‌اندازی یک کمپین عمومی در طول ریاست اجلاس گروه ۲۰، «گردشگری سبز» یا طبیعت گردی را گسترش دهند.

دولت هند پیش‌بینی می‌کند تعداد گردشگران خارجی در سال ۲۰۲۴ به ۱۵ میلیون نفر برسد و به دنبال آن بیش از ۳۰ میلیارد دلار درآمد حاصل شود.

هند در حال حاضر فرودگاه‌های جدیدی افتتاح کرده و خدمات دریافت ویزای آنلاین را برای گردشگران ۱۶۰ کشور فراهم کرده است.

شمار گردشگران خارجی در سال ۲۰۲۱ به حدود ۷ میلیون نفر کاهش پیدا کرده بود،‌ این درحالی است که این آمار در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱ میلیون نفر بود.

بر این اساس، دولت هند تمهیداتی را درباره گردشگری سبز و تامین منابع کافی برای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکارهای مرتبط با این حوزه در نظر گرفته است.

هند امیدوار است کنفرانس وزرای گردشگری گروه ۲۰ را با تاکید بر گردشگری پایدار و با هدف حمایت از محیط‌زیست و ایجاد فرصت‌های مشاغل منطقه‌ای، برگزار کند.

مقام‌های هند قصد دارند گردشگری سبز یا طبیعت گردی را با گشودن ده‌ها مقصد جدید گسترش دهند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401111915021/%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AF

هند در ماه دسامبر برای ریاست اجلاس گروه ۲۰ انتخاب شد. این گروه از ۲۰ اقتصاد بزرگ درحال توسعه و توسعه‌یافته جهان تشکیل شده است.

هند در سال جاری میلادی میزبان بیش از ۲۰۰ نشست گروه ۲۰ در بیش از ۵۰ مکان خواهد بود. مقاصد گردشگری مهمی همچون راجستان، گوا و منطقه جامو و کشمیر درکنار محوطه باستانی دولاویرا و سایر محوطه‌های تاریخی از جمله مکان‌هایی به شمار می‌روند که میزبان برخی از این نشست‌ها خواهند بود.