مستند امسال اربعین را با هم بسازیم

۳. سعی کنید وقایع و اتفاقات مختلف در مسیر پیاده روی و مراسم اربعین را مدنظر قرار دهید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، مرکز مستند سوره در نظر دارد اولین مستند جمع‌سپار از مراسم باشکوه اربعین را با حضور و مشارکت مردم در این مسیر معنوی به تولید برساند.

مرکز مستند سوره همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی با راه‌اندازی پویش «اربعین ما» از مخاطبان برای ساخت نخستین مستند جمع‌سپار اربعین دعوت به همکاری کرد.

نخستین‌ پویش «اربعین ما» به همت مرکز مستند سازمان سینمایی سوره حوزه هنری برگزار و به کسانی که بهترین تصاویر را برداشت کنند، یک جایزه بیست میلیون تومانی ویژه و ده جایزه ۱۰ میلیون تومانی اهدا می‌کند.

در همین راستا پویش «اربعین ما» با شعار “مستند امسال اربعین را با هم بسازیم” و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برای دریافت تصاویر مردمی جهت تولید این مستند راه‌اندازی شد.

۲. حتماً گوشی خود را افقی گرفته و در این حالت تصاویر را ضبط کنید.

۷. سعی کنید تصاویر شما فقط از مسیر پیاده‌روی نباشد. از لحظه حرکت تا رد شدن از مرز و بازگشت به منزل، وقایع مختلفی رخ می‌دهد که ثبت آن‌ها می‌تواند جذاب باشد.

بنا بر این گزارش،نکاتی که لازم است علاقه مندان برای ثبت تصاویر ارسالی در نظر داشته باشند به شرح زیر است:

۱. از آنجایی که هدف این پویش در قدم اول، ساخت مستندی برای معرفی اربعین به غیرمسلمان‌هاست، زائران این سفر معنوی در انتخاب بهترین صحنه‌ها و وقایعی که در این مسیر به چشم می‌خورد، دقت و ذوق کافی را به کار ببرند تا دیدن آن برای افرادی که تجربه حضور در این مسیر پر رمز و راز را نداشته‌اند، جالب باشد.

۹. سعی کنید با بهترین کیفیت ممکن تصاویر را بارگذاری کنید، اما اگر مجبور به کاهش کیفیت شدید نگران نباشید. چرا که از طرف «مرکز مستند سوره» با صاحبان تصاویر برتر، ارتباط گرفته می‌شود تا تصاویر با کیفیت اصلی را در اختیار ما قرار دهند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401061410752/%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%85

۵. تنوّع ثبت زمان تصاویر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به عنوان مثال سعی کنید لحظه‌های طلوع، ظهر، مغرب و در یک کلام ساعات مختلف را در نظر داشته باشید.

همچنین همزمان با اعلام خبر آغاز این پویش، از پوستر و تیزر رسمی آن به ترتیب با طراحی ربابه فاضل و ساخت محسن کریمیان رونمایی شد.

۸. شما می‌توانید نام«مرکز مستند سوره» را هم در تصاویر خود تگ یا منشن کنید تا دست‌اندرکاران این برنامه،راحت‌تر و سریع‌تر به تصاویر شما دسترسی پیدا کنند. (mostanadsoore@)

 ۶. توجه به تنوع افراد از نظر شخصیت، ملیت و مذهب از اهمیت ویژهای برخوردار است. به عنوان مثال توجه به صاحبان مشاغل مختلف در پیاده‌روی اربعین، توجه به غیرمسلمان‌های یا غیرشیعه‌ها در اربعین و…

برای شرکت در این پویش، کافی‌ست زائران سفر عتبات تصاویری را که از بهترین لحظات این مسیر و مراسم متفاوت منتهی به روز اربعین را با هشتگ‌های #اربعین_ما، #اربعیننا و #Our_arbaeen در صفحه خود در اینستاگرام بارگذاری کنند. 

۴. شما میتوانید حداکثر ۱۰ دقیقه از ویدیو خود را برای این پویش ارسال کنید.