ظرفیت‌های شادآفرین در تقویت گردشگری بسیار موثر است/محدودیتی در حمایت از سرمایه‌گذاران نداریم

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090502879/%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%AB%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، گفت: در این استان در کنار ارزش‌های معماری، ویژگی‌های رفتاری و زندگی مسالمت آمیز ادیان مذهبی هم زبانزد است.

وزیر در پایان نیز خاطرنشان کرد: به دنبال بازدیدها از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان تفت، تصمیماتی نیز در راستای توسعه و رونق گردشگری این شهرستان گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذارانی که در حوزه‌های گردشگری بویژه تفریحی و سرگرمی سرمایه‌گذاری کنند، مشوق‌ها و تسهیلات خوبی دریافت می‌کنند تا فعال شوند.

بازدید از خانه های تاریخی، قلعه ها، تکیه ها، حسینیه، زورخانه و کوچه باغهای تفت از دیگر برنامه‌های وزیر میراث فرهنگی در سفر به شهرستان تفت بود. ضرغامی در ادامه سفر خود به استان یزد از شهرک سفال، کارگاه زیلوبافی، نارین قلعه و مجموعه شاه عباسی شهرستان میبد نیز بازدید می‌کند.

وی بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی، مشوق های خوبی را برای داوطلبان سرمایه گذاری در حوزه مختلف میراث فرهنگی در نظر گرفته است که مهمترین آن اعطای تسهیلات بانکی است و محدودیتی در این زمینه نداریم.

ایسنا/یزد وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که گردشگری در آینده جایگزین خیلی از حوزه‌هایی که دچار رکود می‌شوند خواهد شد، از ارائه مشوق‌ها و تسهیلات حمایتی برای سرمایه‌گذاری و تقویت ظرفیت‌های شادآفرین در حوزه گردشگری خبر داد.

وی در ادامه باغشهر تفت را در زمره باغشهرهای خوب کشور دانست و یادآور شد: یکی از محیط‌هایی که می‌تواند مقصد گردشگران باشد، همین کوچه باغها و باغشهرهاست که گردشگران از این مناظر طبیعی دیدن و لذت ببرند.

وی ظرفیت یزد را به لحاظ فرهنگی، تمدنی و اخلاقی، ارزشمند توصیف کرد و با بیان این که هر کسی در این استان سرمایه گذاری کند پشیمان نخواهد شد، تصریح کرد: یزد به لحاظ سابقه تمدنی و دینی، الگوی ایرانی است و ما به این استان در مورد تسهیلات و تشویقات در حوزه گردشگری توجه ویژه داریم.

ضرغامی ضمن اشاره به این که استان یزد یکی از بهترین استان‌ها در حوزه گردشگری است، افزود: یزد، اولین شهریست که ثبت جهانی شده و از این نظر بسیار اهمیت دارد.

ضرغامی افزود: در آینده، گردشگری جایگزین خیلی از حوزه‌هایی خواهد شد که ممکن است بنا به دلایلی مثل محدودیت‌های جغرافیایی، طبیعی یا کشاورزی دچار رکود شوند.

«سید عزت الله ضرغامی» در جریان سفر استانی امروز خود به یزد ضمن حضور در شهرستان تفت و بازدید از مجموعه گردشگری تفریحی آریا باغ این شهرستان در جمع خبرنگاران به جایگاه ویژه استان یزد در خصوص ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: تفریح، سرگرمی و ظرفیت های شادآفرین در تقویت گردشگری بسیار موثر است ولی متاسفانه در کشور ما به این موضوع کم توجهی شده است.