طراحی داخلی با چوب

اگر خانواده شما در شهر یا کشور دیگری زندگی می کنند یا اغلب به مسافرت می روند برای جذابیت دکوراسیون می توانید از ۳ عدد ساعت استفاده کنید و آنها را بر اساس ساعت های آن مناطق تنظیم کنید . به دنبال انواع مرجان و گوش ماهی و کاسه ها و بشقاب های رنگی با قیمت مناسب باشید. هنگامی که پشت قفسه کتابتان را نقاشی می کنید چیزی که توسط طراحان برای دکوراسیون به روز ارائه می شود، تزئینات مناسب داخل طبقه ها جذاب تر دیده می شوند و این پس زمینه جلوه ویژه ای ایجاد می کند. در زیر ۵ دسته اصلی دکوراسیون ایرانی را به شما معرفی میکنیم تا بهتر بتوانید به سبک دکوراسیون منزل خود را بیابید. شما می توانید از پارچه های توری سفید و یا حتی از رومیزی های بلند استفاده کنید که همه میز را می پوشاند و یک گلدان بلوری روی آن قرار دهید . نیلی نیلسون معمار و طراح دکوراسیون می گوید شما می توانید از بالش های کتانی استفاده کنید و با استفاده از استنسیل و اسپری اسم شهر یا کشور خودتان یا هرچیزی که می خواهید را روی آنها هک کنید. نیلسون طراح و معمار آتلانتایی می گوید : رنگ آمیزی دیوارها با سفید براق یک راه عالی برای ایجاد یک جلوه بصری زیبا و افزایش روشنایی اتاق است .

یک قطعه بزرگ می تواند بخشی از قفسه کتاب شما را پر کند و مانع شود که شما پول بیشتری برای دکوراسیون خرج کنید. برای پس انداز بیشتر شما می توانید روی باکس های چوبی را با هر آنچه در خانه دارید پوشش دهید یا حتی خودتان با نئوپان آن را بسازید تا برای خریدش هزینه نکنید. اتاق نشیمن به آشپزخانه کوچک و جمع و جور متصل شده و پنجره هایی که از کف تا سقف کشیده شده اند، چشم انداز فوق العاده ای از جنگل را به نمایش می گذارد. اتاق نشیمن به سبک مدرن نشان می دهد که چگونه وسایل شخصی مانند؛ ظروف سفالی یا کالاهای جمع آوری شده، بدون بهم ریختگی اتاق به نمایش گذاشته شود. او می گوید افزودن رنگ ها یک راه کم هزینه برای تغییر دکوراسیون و ایجاد دیوارهایی با جلوه گسترده است که تلویزیونی با صفحه نمایش تخت روی آن قرار دارد . چرا که در این خانهها فضای کافی برای تغییر دکوراسیون یا قرار دادن وسایل اضافی نخواهید داشت. زندگی در یک آپارتمان کوچک یکی از بزرگترین مشکلات جامعه مدرن است که طراحان داخلی ترفندهایی را برای حل این مشکل معرفی کرده اند و شما می توانید با استفاده از این ترفندها در طراحی دکوراسیون منزل کوچک، فضایی منحصر به فرد و کاربردی را در خانه خود ایجاد کنید.

سفرهخانههای سنتی نیز از همین سبک ایرانی طراحی داخلی خانه آپارتمانی دنباله روی میکنند. برای مثال اگر اتاق نشیمنی به سبک سنتی دارید از فرش سنتی استفاده کنید تا با فضا هماهنگ باشد. شما بسته به بودجه خودتان می توانید از ساعت هایی با طرح های مختلف , ارزان قیمت یا لوکس به این منظور استفاده کنید. در طراحی معماری داخلی خانه های دوبلکس معماران به فضای بزرگتر سالن و مجزا کردن اتاق های خانه از یکدیگر بیشتر توجه می کنند. البته پاسخ این سوال به سلیقه افراد نیز بستگی دارد اما وجود تضاد تیره و روشن در میان اجزای یک خانه خود ترکیبی جذاب است و دکوراسیون خانه را از یکنواختی خارج میکند.

سپس از آنها برای دوختن بالش هایی با رنگ ها و طرح های مختلف برای تکمیل رنگ اتاقتان استفاده کنید. یکی از طرح های برجسته برای ایجاد فضای زندگی با آرامش بیشتر که توسط طراحان پیشنهاد می شود اضافه کردن یک قالیچه زیبا به کف اتاق است حتی اگر شما قبلا از فرش استفاده کرده باشید . با مبلغی مناسب می توانید برای دکور روی میز از صدف های دریایی , جوجه تیغی خشک شده و جعبه های طلایی استفاده کنید . برای طراحی اتاقی با دکوراسیون دریایی به فروشگاه های ساحلی بروید. در این فروشگاه می توانید انواع تزئینات دریایی و لوازم خانگی معمولی را با تخفیف خوب پیدا کنید . در مرحله اول طراحی داخلی باید از فضایی که قصد داریم آن را طراحی کنیم یک برنامه فیزیکی تهیه کنیم این برنامه شامل اطلاعات بنیادین درباره تعداد و متراژ ریز فضاهای تشکیل دهنده آن فضا و میزان اشغال کل فضا است که از طریق استانداردهای فضایی و نیز خواست یا سلیقه و نیاز های کارفرما، تهیه و تنظیم می گردد. چوب گردوی سیاه چوبی زیبا با رگه های صاف و مستقیم است و استحکام بسیاری دارد و بسیار مرغوب است.

زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را افزایش میدهد استفاده از چوب در دکوراسیون اتاق خواب نیز تاثیر زیادی در زیبایی اتاق دارد برای مثال استفاده از تخت خواب ها با چوب های بهتر و استفاده از کتابخانه ویا لوازم دکوری چوبی باعث افزایش جذابیت اتاق خواب میشود.سعی کنید در اتاق خواب خود همه ویا بیشتر وسایل خود را از جنس چوب انتخاب کنید.استفاده از آویزهای چوبی در طرح های زیبا تاثیر بیشتری نسبت به آویزهای فلزی دارد.چوب ها در بیشتر مکان ها جذابیت خاصی دارند و بیشتر از هرچیز دیگری توجه افراد را جلب میکنند. در خانه های کوچک حتی اگر یک یا دو وسیله هم سر جای خودشان نباشند، باعث می شود تا خانه کاملا بی نظم به نظر بیاید و همین شلختگی می تواند امتیاز منفی برای خانه شما باشد، پس برای این که خانه کوچک تان بیش از حد توی ذوق تان نزند، همیشه آن را تمیز و مرتب نگه دارید. کفپوش پارکت از چوب ساخته شده است ، که یک ماده طبیعی است ، بنابراین در مقایسه با کفپوش لمینت یک معایب جزئی دیگر نیز دارد: نور خورشید می تواند باعث تغییر رنگ پارکت می شود.

ویلاها ساختمانهای مسکونی خارج از شهری هستند که بیشتر صاحبان آنها ترجیح میدهد هر از چند گاه به حومه شهر و ویلایشان پناه برده و تجدید قوا کنند اما معماری داخلی ویلا تا چه میزان موثر است؟ این سبک در واقع ساده شده سبک مدرن است. در این سبک از خطوطی بسیار صاف استفاده میشود. وجود بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی موجب میشود هزینهای که برای طراحی داخلی آن انجام دادهاید به چشم نیاید. پس قدر وسایل قدیمی تان را بدانید و فقط دستی به سر و روی آن ها بکشید و با اشیاء مکمل کاربری شان را جذاب تر کنید. بسته بوم های سفید و سیاه را می توانید با قیمت مناسب از فروشگاه های هنری و صنایع دستی بخرید. چوب های بازیافتی و اصلاح شده می توانند فضا را گرم کنند و جعبه ها می توانند جایگاه هایی برای ذخیره سازی در هر محلی حتی مکان های جلوی چشم باشند . علاوه بر این می توان خود کتابخانه را با چوب های اصلاح شده و بازیافتی ساخت.

چوب همانطور که در نمای ساختمان به کار می رود در فضای داخلی نیز قابل استفاده است. همه چیز ساده و دلنشین است. دیوار خانه 60 متری ما پر بود از لوله های گاز و سیم کشی های برق که ما همه آن ها را در بازسازی حذف کردیم تا خانه ی کوچک ما شلوغ نباشه، برای دیوارها از کاغذ دیواری با رنگ خنثی استفاده کردیم و برای مبلمان هم همینطور، تا خانه بعد از یک مدت خسته کننده نشه و بتوانیم با تغییراتی جزیی در اکسسوری و جزییات، به دکور خانه تنوع بدیم. عوامل تأثیرگذار در معماری ساختمان به چند دسته بسیار مهم تقسیم میشوند که طراحان ما همواره سعی میکنند تمامی این موارد را در طراحی مسکونی در نظر بگیرند. بلکه باید از طراحان داخلی منزل کمک و مشاوره بگیرند .

وقتی که طراحان به دنبال مبلمان ارزان هستند قطعا اجازه نمی دهند لوازم موجود خودتان را دور بریزید . میشل منتزر طراح داخلی پیشنهاد می کند که در فروشگاه های صنایع دستی و هنری به دنبال قاب های زیبایی باشید که تخفیف خورده اند و از آنها برای ایجاد اثر هنری استفاده کنید. گالری های دیواری حداقل شامل شش تصویر از شهر , تصاویر گروهی و خانوادگی هستند که بر روی دیوار نصب شده اند . با وجود آن با گذشت زمان و بزرگ و بزرگ تر شدن کلان شهر ها و افزایش روز افزون جمعیت و کمبود فضای مناسب برای زندگی خانه ها کوچک و کوچکتر شد.

مبلمان با شکوه؛ سبک سنتی به دور از مینیمال است و مبلمان آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. استفاده از آب نما در فضای داخلی منزل یکی دیگر از نشانههای چیدمان سنتی و ایرانی است که انرژی مثبتی نیز به شما منتقل می کند. دکوراسیون چوبی انتخاب طراحان برای زمانی است که می خواهند منظره ساحلی به خانه بدهند اعم از اینکه خانه کنار آب باشد یا اینکه در یک منطقه شهری . لنس جکسون طراحی داخلی می گوید با کمتر از ۵۰ دلار می توان یک دکوراسیون فوق العاده برای روی میز تهیه کرد تا جلوه بیشتری در خانه ایجاد کند. برای استفاده هر چه سریعتر از این مکانها، اجازه میدادند تا دیوارها به همان شکل قبلی خود باقی بمانند و سیمهای برق و لولهها نیز به عنوان تزیینات منزل دستنخورده بمانند فضای خانه را با دیوار تقسیم نمیکردند و اجازه میدادند تا فضا گسترده و باز باشد تا وجود لولهها و سیمها موجب کوچک به نظر آمدن منزل نشود. هر وقت کالای دکوراتیوی با قیمت مناسب دیدید خریداری کنید و مطمئن باشید راهی برای استفاده از آن در بخشی از خانه می یابید. نقشه خانه دو خوابه ۱۲۰ متری ویلایی در صورتی که به سبک مدرن طراحی شود می تواند نظر بسیاری از سخت پسندان حوزه معماری را جلب نماید.

در صنعت رو به رشد دکوراسیون داخلی از متریال های مختلفی برای اجرای انواع طرح های کلاسیک و مدرن استفاده می کنند. پارکر کندی طراح دکوراسیون یک آینه گرد را هم به گوشه میز اضافه می کند . هنگامی که از مبلمان رنگی و خیره کننده استفاده می کنید طراحان داخلی را برای استفاده از قاب ها محدود می کنید . به جای این اقلام شما می توانید اطلس های مختلف را خریداری کنید و کشورها یا شهرهایی که به آنجا سفر کرده اید یا خانواده شما در آنجا سکونت دارند را با قیچی ببرید و در قاب های مشکی ساده قرار دهید . این مشاوران املاک در شهرهای مختلف، در شعبه ها در حال فعالیت هستند و می توانند راهنمایی های مفیدی را برای ویلاهای نیم پیلوت به شما ارائه دهند. رنگ ها و اشیاء مختلف بدون ایجاد بودجه اضافی به فضای اتاق شما جلوه مدرن می دهند . به این شکل، کسانی که مایل به نشستن روی تخت نبودند، می توانستند از میز و صندلی استفاده کنند. هیچ چیز شلوغی در این سبک دکوراسیون پیدا نخواهید کرد. در اغلب خانه های دوبلکس کوچک در طبقه بالا اتاق خواب و اتاق کار و اتاق مطالعه قرار دارند و شما می توانید با توجه به سبک کلی طراحی داخلی منزل خود دکوراسیون این اتاق ها را طراحی نمایید.