صنعت گردشگری نخستین موضوعی است که همواره در دولت ارزیابی می‌شود

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: مرمت، حفظ حریم آثار تاریخی و رعایت قوانین مربوط به حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با جدیت پیگیری شود و در تزاحم بین حوزه میراث فرهنگی و مصالح مردم، باید حد اعتدال مدنظر باشد.

وی اذعان کرد: مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی به عنوان مکمل صنعت گردشگری این استان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گفته واحدی مبدا و مقصد سفرها در سطح کشور در حال تغییر است و باید برای استفاده هرچه بیشتر از مواهب طبیعی، تاریخی و گردشگری کشور آمادگی کامل داشته باشیم.

ایسنا/اردبیل معاون وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری نخستین موضوعی است که همواره در دولت ارزیابی می‌شود، گفت: برای بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳ باید قابلیت‌های چهار فصل کشور به اعضای اکو شناسانده شود.

به گزارش ایسنا،  در پایان از فردین عینی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تقدیر و حسن محمدی ادیب به عنوان مدیرکل این اداره کل معرفی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل اهمیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳ را یادآور شد وگفت: باید در این رابطه کارهایی از سال قبل آغاز می‌شد و مقامات گردشگری کشورهای عضو اکو در ایران و استان اردبیل جلساتی برگزار می‌کردند و تیم‌هایی از اردبیل نیز به آن کشورها سفر می‌کردند و تحقق این کارها باید در پیگیری‌های مسئولان امر باشد.

جواد واحدی ۸ دی در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید بر ضرورت برندسازی، تبلیغات و بازاریابی صنایع دستی برای استان اردبیل اظهار کرد: اردبیل از لحاظ گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی جزو استان‌های برتر کشور است به طوری که تاکنون اقدامات خوبی در حوزه‌های یاد شده در این استان انجام شده است.

معاون امورمجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصتی ملی برای توسعه گردشگری این استان می باشد، اضافه کردعنوان کرد : لازم است اهتمام مسئولان و دستگاه‌های استان اردبیل در این راستا پررنگ تر باشد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401100804661/%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی با بیان اینکه صنعت گردشگر ی یکی از موضوعاتی است که همواره در دولت ارزیابی می‌شود، یادآور شد: برای بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳ باید قابلیت‌های چهار فصل کشور به اعضای اکو شناسانده شود.

به گفته واحدی همچنین گردشگری عشایری و دشت مغان نیز از قابلیت‌های مهم این استان است و برخورداری از این قابلیت با توجه به درآمدزا بودن برای اقتصاد استان باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

معاون وزیر میراث فرهنگی اضافه کرد: این وزارتخانه با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت از محل تبصره ماده ۱۸ و صندوق توسعه ملی از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت می کند.

در ادامه رضا قاسمیان حفاظت از میراث فرهنگی را به عنوان سرمایه‌های تمدنی منطقه مهم ارزیابی کرد و گفت: برای رفع عقب ماندگی‌های تاریخی در بخش‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل به کار و تلاش مضاعف نیاز داریم.