صنعت مبل منبت ملایر نباید تجزیه شود

آزادیخواه تاکید کرد: ملایر ظرفیت جذب سرمایه گذار در حوزه پتروشیمی، تولید فوم و سایر منسوجات حوزه مبل منبت را دارد و با این کار نیازهای فعالان مبلمان منبت در شهرستان تامین خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز تشکیل یک تعاونی با اعضاء و تعداد بالا می تواند حوزه مبل منبت ملایر را بیش از گذشته موفق کند، خاطرنشان کرد: تشکیل تعاونی با اعضای بالا ارائه تسهیلات و حذف واسطه‌ها را به دنبال دارد.

آزادیخواه با بیان اینکه ما به عنوان مسئول و خادم مردم آمادگی شنیدن انتقادات را داریم، به فعالان و هنرمندان حوزه مبل منبت ملایر قول داد که مطالبات آنها را تا حد توان پیگیری کند.

در ادامه رئیس اتاق اصناف ملایر با بیان اینکه اتاق اصناف از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است، گفت: ملایر در حوزه مبل منبت دارای پتانسیل بالایی است به طوریکه یک سوم درآمد شهر ملایر وابسته به صنعت مبلمان است.

وی خاطرنشان کرد: در ساخت تیزرهای تبلیغاتی، هنرمندان روستاها و بخش های تولید کننده مبل منبت شهرستان ذکر و شیوه هنری آنها رعایت شود.

رئیس اتاق اصناف ملایر با بیان اینکه کشورهای رقیب از جمله ترکیه و چین بازارهای جهانی را با قیمت کمتر در دست می‌گرفتند، افزود: اگر مواد اولیه مناسب با قیمت نازل‌تر در دست داشته باشیم می‌توانیم جایگاه خود را در جهان ارتقاء ببخشیم و با قیمت مناسب‌تر محصولات خود را به بازار عرضه کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی برای رایزنی اقتصادی با کشورهای مقصد قول پیگیری داد و ابرازامیدواری کرد: بتوانیم در قالب یک همایش در شهرستان نیازها و مشکلات را عنوان کرده و به صورت مستقیم رایزنی را با مسئولان کشورهای مقصد داشته باشیم.

مهدی زهره‌وند با بیان اینکه جهانی شدن صنعت مبل منبت ملایر با تلاش شبانه روزی همه هنرمندان این حوزه به ثمر رسیده و نباید برخی از این برند به دنبال منافع شخصی باشند، مطرح کرد: هر تصمیمی برای عقد قراردادها در حوزه فروش و اقدامات دیگر، باید با نظر همه فعالان این حوزه باشد.

وی این موفقیت را حاصل هنر دست منبت کاران ملایر و پیگیری‌های صورت گرفته دانست و مطرح کرد: همه این تلاش ها سبب شد امروز ملایر در این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی تصریح کرد: بسیاری واحدهای صنعتی مبلمان تهران در حال ورشکستگی هستند اما هنرمندان منبت کار در ملایر با سختی این صنعت را حفظ کردند.

زهره‌وند عقد قراداد با برخی فروشگاه‌ها را کمکی برای معرفی مبلمان ملایر خواند و گفت: البته این قراردادها نباید ضربه‌ای به صنعت مبل منبت بزنند و فروشگاه‌های بزرگ علاوه بر منافع خود برند ملایر را مد نظر داشته باشند.

آزادیخواه با تاکید بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌های این حوزه برای رایزنی اقتصادی،گفت: امروز ملایر با یک سلاح قابل اعتماد در سطح کشور و بین المللی خودنمایی می‌کند.

ضرورت عقد قراداد با برخی فروشگاه‌ها با هدف معرفی مبلمان ملایر

میثم زندیه به مشکلات این صنعت در تهیه مواد اولیه طی سال های اخیر به علت اعمال تحریم ها، اشاره و بیان کرد: مهمترین دغدغه فعالان این صنعت تهیه مواد اولیه از جمله چوب، پارچه و… است.

وی استفاده از ظرفیت‌ها در حوزه مبل منبت را یک امر مهم و ضروری برشمرد و افزود: همه برنامه‌ها باید با هماهنگی و در یک محور انجام شود.

زندیه با اشاره به مشکلات موجود در حوزه واردات، مطرح کرد: ضروری است که با پیگیری مواد اولیه بدون واسطه به دست فعالان این حوزه برسد.

 انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112720862/%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D9%85%D8%A8%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF

صنعت مبل و منبت ملایر نباید تجزیه شود

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تجربیات دیگران، یادآور شد: باید به سمت تجارت تعاونی محور پیش برویم پس ضروری است که در این تعاونی همه فعالان این حوزه حضور داشته باشند.

آزادیخواه با تاکید بر ضرورت افزایش صادرات مبل و منبت و ارزآوری برای کشور مطرح کرد: تبلیغات رایگان ۵۰۰۰ ثانیه‌ای برای مبلمان منبت ملایر که با همکاری صدا و سیما صورت گرفت، کاری ارزشمند برای دیده شدن مبلمان منبت ملایر است.

آزادیخواه با تاکید بر ضرورت همدلی، وفاق و جلوگیری از ایجاد اختلاف در این فضا، گفت: با اینکار رشد اقتصادی و بهره‌وری را برای همه هنرمندان این حوزه خواهیم داشت.

ایسنا/همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت مبل منبت ملایر نباید تجزیه شود، گفت: هنرمندان این خطه نباید این برند را بفروشند چرا که اعتبار و برند مختص مبل منبت ملایر است.

صنعت مبل و منبت ملایر نباید تجزیه شود

آزادیخواه با اشاره به اهمیت برند و بسته‌بندی در حوزه اقتصاد و تجارت، تصریح کرد: فعالان حوزه مبل منبت نیز باید به این نکته مهم توجه کنند و از فرصت جهانی شدن این برند بهترین استفاده را ببرند.

زهره‌وند با بیان اینکه فضای مبل منبت شهرستان نیازمند وحدت بیشتر برای پیشبرد اهداف خود است، تاکید کرد: برخی اقدامات بدون برنامه می‌تواند زنگ خطری برای این حوزه باشد پس باید همه مواضع را مد نظر گرفت تا مشکلی پیش نیاید.

وی به نصب بیلبوردهای بین جاده‌ای در برگزاری جشنواره زمستانی مبل منبت ملایر اشاره و تصریح کرد: باید همه فعالان عرصه مبلمان منبت بتوانند در این جشنواره حضوری فعال و  رقابتی در کنار هم داشته و بهره لازم را از این جشنواره ببرند.

در ادامه دبیر شرکت تامین نیاز استان همدان (نواندیشان منبت کار ملایر)، اظهار کرد: در شهرستان ملایر با ۵۳۰۰ کارگاه و واحد تولیدی انواع مبلمان چوبی زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر را بطور مستقیم فراهم کرده است.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت با تاکید بر اینکه ضروری است در حوزه تبلیغات اتفاقات بهتری بیفتد، گفت: برای رسیدن به این مهم همه هنرمندان مبل منبت باید پای کار باشند.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه پنجشنبه ۲۷ بهمن در جلسه فعالان صنعت مبل منبت در ملایر، جهانی شدن مبل منبت ملایر را اتفاقی ارزشمند و بزرگ دانست و اظهار کرد: این اتفاق ارزشمند با نگرانی‌های متعددی از جمله اینکه آیا تاییده جهانی شدن را می‌گیریم یا نه همراه بود.

وی به مشکلات حوزه مبل منبت ملایر در طول سال‌های گذشته از جمله ویروس کرونا که عملاً حضور خریداران و مسافران به شهرستان ملایر را محدود کرد، اشاره و ابرازامیدواری کرد: با اقدام به موقع مسئولان شاهد حضور پر شور خریداران برای ایام عید نوروز در ملایر باشیم.