شهرستان تربت حیدریه بیش از ۴۰ نوع تأسیسات گردشگری دارد

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تربت حیدریه گفت: شهرستان تربت حیدریه بیش از ۴۰ نوع تأسیسات گردشگری دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402052616610/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%D8%AA-%D8%AD%DB%8C%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B4%DB%B0-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%AA%D8%A3%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

وی اظهار کرد: در همین راستا تجهیز نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی رستوران‌های بین‌راهی گرماب، رباط سنگ، آرامش و مجتمع‌های خدماتی رفاهی امام رضا (ع) و آفتاب با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

مجموعه قطب الدین حیدر، خانه امینی، حمام حاجی رئیس، مزار بوری آباد، بنای مقبره و مسجد شیخ حیدر کدکنی، منطقه گردشگری سد نسر، غار نمک حصار یزدان و روستای گردشگری بکاول از جمله مناطق دیدنی شهرستان تربت حیدریه است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه شهرستان تربت حیدریه بیش از ۴۰ نوع تأسیسات گردشگری دارد، گفت: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در دروازه جنوبی مشهد و عبور بیش از ۱۰ میلیون مسافر و گردشگر از این محور، ایجاد این زیرساخت‌ها ضروری است.

علی محمدی در گفت و گو با ایسنا از ساماندهی و بهسازی رستوران‌ها و مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی شهرستان تربت حیدریه خبر داد و افزود: با پیگیری و مساعدت معاونت سرمایه‌گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، رستوران‌ها و مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی تحت پوشش این اداره بهسازی و ساماندهی می‌شوند.

شهرستان تربت حیدریه در فاصله ۱۴۵ کیلومتری از جنوب مشهد قرار دارد.  

شهرستان تربت حیدریه بیش از ۴۰ نوع تأسیسات گردشگری دارد

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تربت حیدریه تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر نمازخانه‌ها و مجتمع بهداشتی بین‌راهی شهرستان به دلیل عدم مدیریت و فرسوده بودن کارایی لازم را نداشتند، با هماهنگی صورت گرفته با مالکان و مدیران این مجموعه، با تجهیز و مرمت این مکان‌ها، احیا و ساماندهی مجدد آن‌ها انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تردد سالیانه حدود ۱۰ میلیون مسافر و گردشگر از محور این شهرستان و هم چنین با توجه به نزدیک شدن به ایام دهه پایانی صفر، لذا ارائه خدمات مناسب و شایسته به مسافران و زائران حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) از اولویت‌های کاری اداره کل میراث فرهنگی استان و ستاد خدمات سفر شهرستان است و در همین خصوص ساماندهی و تجهیز نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی واقع در رستوران‌ها و مجتمع‌های بین‌راهی در دستور کار این اداره قرار گرفت.