شهربازی کرمانشاه نباید “تکراری” باشد

محمدطیب صحرایی در نشست با شهردار و مجموعه سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه از راه اندازی شهربازی به عنوان یک اولویت ضروری برای شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود: هرچند شهربازی فقط یک محل برای بازی است، اما این بازی نیاز امروز کودکان و نوجوانان و حتی جوانان شهر است.

وی تاکید کرد: وقتی جوان و نوجوان ما در فضای مجازی بازی و سرگرمی‌هایی را در برخی کشورها مشاهده می کند، قطعا به دنبال استفاده از چنین مجموعه هایی است و اگر نتوانیم شهربازی مدرنی برای او فراهم کنیم، حضور در این مجموعه برای او جذابیت نخواهد داشت.

صحرایی با تاکید بر لزوم راه اندازی این مجموعه در کوتاهترین زمان ممکن گفت: الگوی قدیمی و تکراری برای شهربازی کرمانشاه به کار نمی آید، چرا که صنعت بازی سازی در جهان به صورت تصاعدی در حال رشد است و ما باید بتوانیم تفریحات به روز و مدرن را در این مجموعه مستقر کنیم.

استاندار کرمانشاه گفت: تکرار شهربازی دیگر شهرهای کشور در این مجموعه به کار نمی‌آید و باید بتوانیم یک شهربازی پیشرو در کشور احداث کنیم.

استاندار کرمانشاه گفت: برای این کار باید شهربازی های پیشرو جهان هم مطالعه شده و از صنعت بازی آنها در این مجموعه استفاده شود.

وی افزود: همچنین این مجموعه می تواند محل مناسبی برای تفریح خانواده ها باشد، لذا نیاز است اهتمام جدی در این زمینه به کار گرفته شود.

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با اشاره به نیاز مبرم شهر کرمانشاه به داشتن یک شهربازی گفت: این شهربازی نباید تکرارِ شهربازی شهرهای دیگر باشد و باید نوآوری و خلاقیت در آن اعمال شده و در کشور پیشرو باشد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402041609879/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

صحرایی در ادامه با بیان اینکه وسایل بازی در مجموعه شهربازی کرمانشاه نباید صرفا جنبه بازی و سرگرمی داشته باشد، گفت: بسیاری کشورها از وسایل بازی استفاده می کنند که زمینه رشد انواع هوش ها از جمله هوش منطقی، هوش هیجانی و… را در کودکان و نوجوانان فراهم می کند.

وی افزود: باید به دنبال وسایل بازی باشیم که در کنار سرگرمی و تفریح بتواند زمینه ساز آموزش مهارت های لازم برای کودکان و نوجوانان هم باشد.