شاهین دژ غنی از جاذبه های گردشگری است

ایسنا/آذربایجان غربی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شاهین‌دژ به‌دلیل برخورداری از ابنیه تاریخی و جاذبه‌های گردشگری یکی از شهرستان‌های غنی آذربایجان غربی است.

 ضرغامی اظهار کرد: با اشرافیتی که نمایندگان مجلس دارند امید است با اضافه کردن لوایح مختلف این قانون غنی‌تر شده و به‌تصویب برسد تا بسیاری از موانع سد راه توسعه گردشگری در کشور برداشته شده و حضور بخش خصوصی در پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی تسهیل شود.

 ضرغامی با بیان اینکه هفته گذشته قانون اهداف و وظایف وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مجلس اعلام وصول شد، گفت: این قانون مشتمل بر ۷۷ بند و ۱۰ ماده بوده که یکی از غنی‌ترین قوانین مربوط به این وزارت‌خانه است. 

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402022113412/%D8%B4%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DA%98-%D8%BA%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی با بیان اینکه ساحل زرینه‌رود یک جاذبه بی‌نظیر گردشگری در شاهین‌دژ است، ادامه داد: در کنار سواحل زرینه‌رود می‌توان پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری ایجاد کرد تا مردم بتوانند از زیبایی این نعمت خدادادی استفاده کنند و حداقل‌ استانداردهای گردشگری در این سواحل ایجاد شود. 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته در کمیته تدوین این قانون یک کار فشرده انجام شد تا با رفع خلا و ضعف‌های قانونی یک قانون جامع تدوین شود که تمام نیازهای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را پاسخ دهد. 

سید عزت‌الله ضرغامی،۲۰ اردیبهشت در حاشیه بازدید از سواحل زرینه‌رود شاهین‌دژ با اشاره به طرفیت‌های شاهین‌دژ در حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی افزود: شاهین‌دژ به‌دلیل برخورداری از ابنیه تاریخی و جاذبه‌های گردشگری یکی از شهرستان‌های غنی آذربایجان غربی بوده، اما متاسفانه در حوزه زیرساخت‌های جاده‌ای شاهین‌دژ ضعف‌هایی وجود دارد و در این سفر سعی می‌کنیم با مشخص شدن اولویت‌ها برای جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در این شهرستان اقدام کنیم. 

وی گفت: گردشگری یک موضوع فرابخشی بوده و برای رونق این حوزه نیاز بود قانونی تصویب شود که برخی موارد مربوط به هم‌پوشانی وظایف مربوط به چندین وزارت‌خانه و اختلاف‌نظرهای آنها در مورد قانون را حل کند.