سرمربی تیم والیبال مراکش: گردشگران خارجی در ایران حتما قورمه‌سبزی بخورند

تیم والیبال ایران قدرتمند و از تیم های برتر جهان

والوچین درباره تیم والیبال ایران گفت: اول از همه از فدراسیون والیبال ایران بابت دعوت بسیار سپاسگزاریم. مسلما تیم والیبال ایران قدرتمند و البته یکی از تیم‌های برتر جهان است. از دعوت آنها بسیار مفتخریم.

سرمربی تیم والیبال مراکش: گردشگران خارجی در ایران حتما قرمه‌سبزی بخورند
از راست به چپ:  خوآن کوبوکی/ روبِن والوچین / خولین بودانو (مربیان تیم والیبال مراکش در محوطه کاخ سبز در سعدآباد)

سرمربی آرژانتینی تیم والیبال مراکش در سفر به ایران سورپرایز شدیم، [بلند خندید] البته از نوع مثبت؛ ایرانی‌ها همه میهمان‌نواز و صمیمی هستند و غذاها هم لذیذ است و بازهم از دعوت فدراسیون والیبال سپاسگزاریم.


منبع: https://www.irna.ir/news/84856252/%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D9%82%D9%88%D8%B1%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%DB%8C

به گزارش خبرنگار گردشگری ایرنا، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تهران از جمله مکان‌هایی است که هر ایرانی و غیرایرانی که پایش به پایتخت می‌رسد محال است ساعاتی را به تماشای بناهای تاریخی و اشیاء تاریخی و موزه‌ای آن نگذرانده باشد؛ آب‌وهوایی خوش و دلچسب، درختانی برافراشته، همجواری با منطقه دربند، امکانات کوهپیمایی و تله‌سی‌یژ (وسیله جابه‌جایی)، رستوران‌هایی با غذاهای ناب ایرانی و نزدیک بودن به محله تجریش و بازار خرید و جاذبه‌های تاریخی و مذهبی باعث شده سعدآباد و مجموعه کاخ موزه‌های تاریخی آن که به دوره اواخر قاجار و ابتدای پهلوی می‌رسد، همیشه در برنامه تورهای تهرانگردی قرار داشته باشد.

ما هم که در یکی از روزهای گرم مردادماه برای مستندسازی به سعدآباد رفته بودیم، سلفی گرفتن‌های یک گروه خارجی توجهمان را جلب کرد، از راهنما و مترجم (نسرین حق‌شناس) همراه آنها که داشت درباره جزییات کاخ سبز توضیح میداد پرسیدم که آنها از کدام کشور آمده‌اند…؛ او توضیح داد: که روبن والوچین (Ruben Wolochin) سرمربی تیم ملی والیبال مراکش، خوان کوبوکی (Juan Cobucci) کمک مربی و خولین بودانو (Julian Budano) مربی بدن‌سازی این تیم، اهل آرژانتین هستند و به دعوت فدراسیون والیبال ایران به تهران آماده‌اند، تهران‌گردی را برای آنها برنامه‌ریزی کردیم و امروز هم آمده‌ایم سعدآباد…

سرمربی تیم والیبال مراکش گفت: از سفر به ایران لذت می‌بریم، در این چند روز در تهران تاکنون فقط غذاهای هتل را خوردیم؛ کباب [با لهجه خاص خودش کاباب] سوپ‌ها و سالادهای ایرانی که بسیار لذیذ است.

از سفر به ایران لذت می‌بریم/ لیونل مسی الگو است

روبن والوچین (Ruben Wolochin) با لبخند و روی باز از هم‌صحبتی با ما استقبال کرد، در همان ابتدای گفت‌وگو توضیح داد: من به همراه دستیارانم، همگی آرژانتینی هستیم و هدایت تیم ملی مراکش را بر عهده داریم، ما دو هفته است که به ایران آمده‌ایم و به دعوت فدراسیون والیبال ایران اینجا هستیم. در کمپ تمرینی، به همراه تیم ملی والیبال ایران در حال آماده‌سازی برای بازی‌های کشورهای اسلامی هستیم.

او کمی فکر کرد و از راهنما هم کمک گرفت، بعد گفت: غذایی پر از سبزی برای من چیزی شبیه به سوپ بود، [به یکباره با لهجه‌ای که به سختی توانست تلفظ کند] گفت: «قرمه‌سبزی»! توصیه می‌کنم گردشگران خارجی در ایران حتما قرمه‌سبزی بخورند که طعم شگفت‌انگیزی دارد و بسیار خوشمزه است… مربی‌های همراهش به نشانه تایید سرشان را تکان دادند.

صحبت بلافاصله به فوتبال کشید… از والوچین درباره فوتبال ایران و آرژانتین پرسیدم، گفت: ایرانی‌ها بازیکنان خوبی دارند، ما آرژانتینی‌ها عاشق مارادونا هستیم…اما در حال حاضر لیونل مسی را ترجیح می‌دهم؛ او یک الگو است.

ایرانی‌ها میهمان‌نواز و صمیمی هستند

سرمربی تیم والیبال مراکش: گردشگران خارجی در ایران حتما قرمه‌سبزی بخورند