رونمایی از یک اسکلت نادر

به گفته مسؤولان حراجی، این اسکلت «Trinity» (سه‌گانه) نام دارد؛ چراکه با استفاده از استخوان‌های سه دایناسور ساخته شده که همگی در ایالات متحده آمریکا کشف شده‌اند. باقی نام این اسکلت نیز برگرفته از ۲۹۳ استخوان تشکیل‌دهنده آن است.

تقریبا تمام دیگر فسیل‌های «تی رکس» ‌ در موزه‌ها نگهداری می‌شوند و این یعنی زمانی که یک اسکلت مشابه در حراجی ارائه می‌شود تقاضا برای آن بسیار بالا است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اسکلت یک «تیرانوسوروس رکس» گوشت‌خوار غول‌پیکر که با نام «TRX-۲۹۳ Trinity» شناخته می‌شود، درحالی از روز چهارشنبه در سوئیس به نمایش گذاشته شده است که قرار است در حراجی هجدهم آوریل با قیمت تخمینی ۵ تا ۸ میلیون فرانک سوئیس معادل ۵.۴۳ تا ۸.۷۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته شود.

رونمایی از یک اسکلت نادر

میلیون‌ها سال پس از زندگی دایناسورها روی کره زمین، ‌ اسکلت یک «تیرانوسوروس رکس» عظیم‌الجثه پیش از آن‌که حراج شود در سوئیس به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402011405407/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%84%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1

این اسکلت که ۳.۹ متر ارتفاع و ۱۱.۶ متر طول دارد، ‌ سومین اسکلت دایناسور «تی رکس» ‌ به شمار می‌رود که تاکنون به مزایده گذاشته شده است. این اسکلت همچنین نخستین «تی رکس» ‌ خواهد بود که در یک حراجی واقع در اروپا ارائه می‌شود.

به گفته «هانس جیکوب سیبر»، دیرینه‌شناس موزه دایناسور در سوئیس، ‌ کشف فسیل‌های «تی رکس» ‌ به ندرت اتفاق می‌افتد. این متخصص در گفت‌وگو با رویترز، اظهار کرد: «این اسکلت شبیه‌سازی یا کپی نیست، ‌ بلکه اصل است و تعداد بسیار بسیار کمی از آن وجود دارد. در حقیقت تا حوالی ۱۹۷۰ یا ۱۹۸۰ میلادی، ‌ کمتر از ۱۰ تیرانوسوروس وجود داشت که بیشتر آن‌ها در موزه‌های ایالات متحده نگهداری می‌شدند.»‌

رونمایی از یک اسکلت نادر

دو «تی رکس» ‌ که در آمریکای شمالی کشف شدند و به نام‌های «سو» ‌ و «استن» ‌ شناخته می‌شوند به ترتیب در سال ۱۹۹۷ و ۲۰۲۰ به قیمت ۸.۴ و ۳۱.۸ میلیون دلار فروخته شدند.