روستایی که ۴ خواهر ساخته‌اند

سال گذشته بود که یکی از خواهران فارغ‌التحصیل رشته مهندسی زمین‌شناسی ایده ساخت روستایی به سبک خانه‌های «هابیت‌ها»ی داستان «ارباب حلقه‌ها» نوشته «تالکین» ‌را مطرح کرد. با اجرای این ایده تمام خانه‌ها باید همچون خانه‌های این داستان داخل زمین ساخته می‌شدند.

به گفته این خانواده، از همین حالا نیز گردشگرانی از بوسنی و سایر کشورهای اروپایی از این روستا بازدید می‌کنند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402022314635/%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DB%B4-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

روستایی که ۴ خواهر ساخته‌اند

این روستای «هابیتی» که «کریسیوو هابیتون» ‌نام دارد در روستایی واقع در ۴۰ کیلومتری «سارایوو»، ‌پایتخت کشور بوسنی ساخته شده است.

تاکنون دو خانه با درها و پنجره‌های دایره‌ای‌شکل برای این روستا ساخته شده است و تعداد خانه‌ها با ادامه روند ساخت‌وساز این روستای «هابیتی» ‌بیشتر خواهد شد.

روستایی که ۴ خواهر ساخته‌اند

بزرگترین خواهر خانواده «میلیچویچ» با اشاره به منظره چشم‌نواز دره و دریاچه واقع در این تپه‌های سرسبز بیان کرد: «ما معمولا گردهمایی‌های خانوادگی را در این مکان برگزار می‌کردیم و همیشه درباره این گفت‌وگو می‌کردیم که بهترین راه برای استفاده از این فضا برای مقاصد گردشگری چه چیزی می‌تواند باشد.»

اعضای یک خانواده در بوسنی با ساخت روستایی به سبک خانه‌های هابیت‌های داستان «ارباب حلقه‌ها» یک مقصد گردشگری جدید خلق کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، چهار خواهر روند ساخت نخستین روستای «هابیتی» ‌ در جنوب شرقی اروپا را در تپه‌های سرسبز بوسنی آغاز کرده‌ و امیدوارند بتوانند طرفداران مجموعه‌ کتاب‌ها و فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» را جذب کنند.