راهنمای سفر به عمان: جاذبه ها، غذاها و هزینه های سفر

ولی باید بگوییم که اینطور نیست و قانون کشور عمان از اصل خون تبعیت میکند و تنها کودکانی که از والدین تبعه این کشور باشند، حق دریافت تابعیت عمان را پس از تولد دارند. شما برای مهاجرت به عنوان کادر درمان نیاز به دریافت معادل مدرک پزشکی خود از وزارت بهداشت عمان هستید. در این روش شما باید یک مکانی را در خاک عمان اجاره کرده و چند کارمند را به استخدام خود درآورید. هزینه ویزای کاری عمان در سال جاری 20 ریال اعلام شده است. یکی از اصلیترین شرایط برای دریافت ویزای کار عمان، داشتن Job Offer (پیشنهاد کاری) است. اما با این حال پیشنهاد میکنم پس از مطالعه مطلب، حتما گپی با کارشناسان مجرب طینت داشته باشید و اطلاعات تکمیلیتر را از آنها دریافت نمایید. توجه کنید: از آنجایی که شرایط برای هر فیلد کاری کادر درمان متفاوت است، پیشنهاد میکنیم که حتما با کارشناسان ما در طینت صحبت کنید و اطلاعات مرتبط با فیلد کاری خود کسب نمایید.

پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای کادر درمان عمان ادامهی مطلب را مطالعه کنید. عمان در مجامع جهانی به عنوان کشور میانجی شناخته میشود. در خصوص سرمایهگذاری در کشور عمان باید عنوان کنیم که سرمایهگذاری در این کشور، راههای متنوعی دارد. با دریافت این ویزای عمان می توانید در صورت داشتن حداقل درآمدی مشخص و برخی شرایط دیگر، همسر و فرزندان وابسته تان را با خود به عمان ببرید. کودکی که والدین عمانی داشته باشد چه در عمان متولد شود که خارج از عمان تابعیت عمان دریافت خواهد کرد. ، سابقه بیمه شغلی و گواهی اشتغال به کار و همچنین ترجمه مدارک آموزش فنی و حرفهای و دورههای آموزشی مهارتی آزاد را به اداره کاریابی در عمان ارائه دهند. یکی از مهم ترین شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، اخذ پذیرش از موسسه آموزشی می باشد. اگر به دنبال کار در عمان هستید، می توانید با اعتماد به متخصصان گروه مهاجرتی اپلای من، در زمینه کاریابی و دریافت پیشنهاد شغلی در عمان، به راحتی و در مدت زمان کوتاهی به هدف خود برسید و با هزینه های مقرون به صرفه، ویزای کاری عمان را دریافت نمایید.

فردی که در کشور عمان مسئول استخدام متقاضیان ایرانی است باید گواهینامهای را برای بیعیب و نقص بودن آنها ارائه دهد و مسئولیت این موضوع را برعهده بگیرد. ارائه گواهی سلامت پزشکی و عدم سو پیشینه کیفری هم از دیگر مدارک مورد نیاز است. آزمون پرومتریک عمان یکی از سختترین معاینات پزشکی در جهان است و نیاز به آمادگی گستردهای دارد. سادهترین راه برای اخذ خدمات مهاجرتی عمان چیست؟ افرادی که قصد اخذ ویزا کاری جهت مهاجرت به عمان از طریق تمکن مالی را دارند برای هزینههای زندگی خود از کسی نباید کمک بگیرند و باید توانایی مالی داشته باشند. اقامت عمان برای پرستاران: پرستارانی که جهت کار به عمان مهاجرت میکنند؛ از مجوز دو ساله اقامت این کشور برخوردار میشوند. این دو مورد در حال حاضر بهترین و آسانترین روشها برای اخذ اقامت در عمان از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان است. گواهی مذکور بیانگر این است که کارفرمای متقاضی و مقامات کشور عمان نسبت به ورود این فرد رضایت دارند و در واقع هیچ منع سیاسی و اقتصادی وجود ندارد.

آدرس ایمیل – ارائه یک آدرس ایمیل که تمام اطلاعات مربوط به ویزا در ارسال شود. کپی کلیه مدارک تحصیلی هر مدرکی که به زبانهایی غیر از عربی یا انگلیسی ارائه میشود باید به انگلیسی ترجمه شده و به یک کپی از اسناد اصلی پیوست شود. اکثر کادر پزشکی به ویژه در بیمارستانهای خصوصی به زبان انگلیسی آشنا هستند و همین عمان را برای مهاجرانی که به زبان عربی آشنایی کافی ندارند، گزینهی ایدهآلتری کرده است. علاوه بر این از شما انتظار میرود که به زبان انگلیسی مسلط باشید. نتیجهی آزمون بعد از 5 دقیقه در دسترس شما خواهد بود و شما باید حداقل 60 امتیاز را کسب کرده باشید. آزمون پرومتریک یک آزمون آنلاین با سوالات چند گزینهای 65 تا 70 امتیازی است که حدود 75 دقیقه طول میکشد. ویزای کاری عمان از نوع چند بار تردد و ورود است و برای تمدید آن قوانین خاصی وجود دارد. عمان یکی از بهترین سیستمهای مراقبت بهداشتی همگانی در جهان را داراست و خدمات بهداشتی اولیه رایگانی را به همه عمانیها ارائه میدهد.

سادهترین راه برای اخذ خدمات مهاجرتی عمان چیست؟

نفت و گردشگری از دیگر مواردی میباشند که باعث رشد اقتصادی این کشور هستند . با توجه به صنعت رو به رشد این کشور نیاز به نیروی کارگر ساده در صنایع مختلف بسیار زیاد است. مهاجرت به کشورهای عربی، به خصوص عمان، در سالهای اخیر رشد زیادی کرده است. شاید با خودتان تصور کنید که با تولد فرزندتان در خاک عمان، میتوانید کودکتان را یک تبعه عمانی کنید و به واسطه فرزندتان اقامت این کشور را بدست بیاورید. در اقامت تحصیلی نیز فرد موردنظر بعد از اخذ مدرک تحصیلی خود از کشور عمان اگر بتواند در این کشور موفق به پیدا کردن کار نماید به وی اقامت موقت داده میشود که این اقامت فقط درصورتیکه کارفرمای عمانی بخواهد با این فرد کار کند قابل تمدید خواهد بود. به طور کلی برای مهاجرت به عنوان کادر درمان به عمان شما نیاز به مدرک پزشکی معتبر و تجربه کاری دارید.

سرمایهگذاریای برنامهریزی شده در کشور عمان بسیار سودآور بوده و زندگی شما را تحت تاثیر قرار میدهد. به همین دلیل همه افرادی که مایل به مهاجرت کاری هستند، عمان را به عنوان یکی از گزینههای خوب در نظر میگیرند. هر گاه بحث از توسعه پایدار به میان می آید باید در نظر داشت یک فرآیند توسعه در صورتی می تواند پایدار باشد که بتواند کاملا متوازن و همه جانبه جلو رفته و همه جوانب را در بر گیرد. از این نظر ضروری است که به خوبی با فرآیند معادل سازی مدارک پیراپزشکی در عمان آشنایی پیدا کنند. اما مهاجرت پیراپزشکان به عمان نیز مانند مهاجرت پزشکان به عمان، مستلزم طی شدن فرآیند معادل سازی مدارک پیراپزشکی در عمان است. این یک فرصت عالی برای کلیه پرسنل بخش بهداشت و درمان از جمله پیراپزشکان است که بتوانند وارد این کشور شده و با توجه به ارزش بالای پول این کشور، بتوانند درآمد بسیار مناسب در کنار زندگی آرامی را تجربه نمایند.

قاعدتا در پروسه کاریابی و ارائه درخواست به کارفرمایان عمانی، تسلط به زبان انگلیسی و عربی، سابقه کار در شرکتهای تجاری، داشتن چند مدرک تحصیلی و … شرایط کار پرستاران در عمان: یکی از مهمترین شرایط کار پرستاران در عمان داشتن مدرک کارشناسی میباشد. در مقاله مهاجرت به عمان 2022 چه خواهید خواند؟ نکات مهم مهاجرت به عمان، مهاجرت عمان و مقایسه آن با کشورهای دیگر و نکات مهم کار، تحصیل و سرمایه گذاری جهت مهاجرت عمان به همراه شرایط زندگی و کسب و کار در عمان در این مقاله مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. می توانید مقاله شرایط کار در کشور عمان را مطالعه فرمایید. برای دریافت مشاوره یا استفاده از خدمات مجموعه ما، می توانید در ساعات کاری روزهای شنبه تا پنجشنبه (9 الی 18) با ما تماس حاصل فرمایید. اگر اعضای خانواده این شخص هم مایل به مهاجرت باشند باید برای دریافت ویزای اقامت مخصوص اقدام کنند.

مهاجرت به عمان با سرمایه گذاری

دولت عمان به افراد خارجی اجازه نمی دهد که در هر منطقه ای از عمان ملک خریداری کنند. مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری (با 3 روش خرید ملک در عمان، سرمایه گذاری با ثبت شرکت و یا از طریق سپردههای بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام). به طور کلی اخذ ویزای عمان برای سرمایهگذاری به 3 شکل انجام میشود که شامل سرمایهگذاری از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت و از طریق سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام میشود. از روشهای اخذ اقامت عمان بهصورت موقت میتوان به اقامت عمان از طریق کار (Residence in Oman through work)، اقامت عمان از طریق ثبت شرکت (Residence in Oman through company registration)، اقامت عمان از طریق خرید ملک، اقامت عمان از طریق ازدواج و. مهاجرت به عمان از طریق تمکن مالی از مسائل مهم و تأثیرگذار در جریان اخذ پاسپورت عمان است. علت این موضوع اطمینان از رفاه مالی فرد درخواست دهنده و دروغی نبودن اسناد ارائه شده است.

اقامت عمان برای ایرانیان

در نهایت واحد پول این کشور نیز ریال عمان است. پیشازاین که فرم ارزیابی روش های مهاجرت عمان (Immigration Evaluation Form to Oman) توسط متقاضی پر شود، لازم است ابتدا در مورد انواع روش های مهاجرت به عمان اطلاعاتی به دست آورد. از طریق سرمایه گذاری در عمان نمی توان به اقامت و پاسپورت این کشور دست یافت؛ بنابراین به متفاضیان اخذ اقامت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری توصیه می شود که کشور دیگری را برای این امر انتخاب کنند.

بنابراین توصیه میکنیم که حتماً قبل از انتخاب هر یک از روشهای مهاجرتی، با وکلا و کارشناسان موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان مشورت کنید و با سپردن پرونده مهاجرتی خود به این موسسه، مهاجرت و اخذ اقامت عمان را برای خود، حتمی بدانید. پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و دیگر مشاغل حوزه درمان که در کشور دیگری آموزش دیدهاند اما مایل به کار در کشور عمان هستند، ابتدا باید آزمون پرومتریک عمان را پشت سر بگذارند. تمامی کادر درمانی که قبلا در کشور دیگری آموزش دیدهاند، میتوانند پس از پشت سر گذاشتن آزمون و مصاحبههایی که توسط وزارت بهداشت عمان در نظر گرفته شدهاند، در این کشور مشغول بکار شوند. حال کمپانی مورد نظر را ثبت و درج کنید. شما در بیزینس پلن خود است که میتوانید به دولت عمان ثابت کنید که ثبت شرکت در عمان، هم برای شما و هم برای دولت عمان سودآوری دارد. شما میتوانید از طریق آشنایی که در بیمارستان کار میکند، یا با ارسال ایمیل به بیمارستانها یا به صورت آنلاین از طریق سایتهای کاریابی یا از طریق ارتباط با آژانسهای استخدام شغل موردنظرتان را بیابید.

درست مانند سایر کشورهای شورای همکاری در خلیج فارس، روند راه اندازی مشاغل در عمان نیاز به درگیری چند مرحلهای نیاز دارد که باید بر این اساس انجام شوند. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شاخص صلح جهانی، این کشور همچنین در فهرست صلحآمیزترین کشورهای جهان در رتبه 74 قرار گرفته است. تیم ما با سابقه انجام ده ها پروسه موفق با به حداقل رساندن هزینه و زمان در این زمینه آماده انجام این مهم برای متقاضیان عزیز است. این اطلاعیه به شرح زیر است:به اطلاع هموطنان عزیز میرساند سفر اتباع جمهوری اسلامی ایران به عمان برای مدت ۱۴ روز، نیاز به روادید ( ویزا ) ندارد. هزینه تحصیل در عمان در مقایسه با سایر کشورهای عربی و همچنین کشورهای اروپایی و آمریکا، پایین تر است، به همین دلیل، بسیاری از ایرانیان عزیز در سال های اخیر، عمان را برای تحصیل، انتخاب کرده اند. واحد پول رسمی کشور عمان نیز، ریال عمان نام داشته و از ارزشمندترین واحدهای پول در دنیا است.

حداقل حقوق دریافتی در این کشور برابر 450 ریال عمان و حداکثر حقوق دریافتی برابر 7900 ریال عمان است. مهاجرت شغلی به عمان یکی از شیوههای مورد توجه ایرانیان است، زیرا حقوق و شرایط زندگی فرد در چنین حالتی تامین میشود. اما اگر از طریق سرمایه گذاری به عمان رهسپار شده باشید، باید با خرید ملک، ثبت شرکت یا تمکن مالی قابل قبول و خرید سهام، سرمایه گذاری خوبی در این کشور انجام داده و اقامت موقت عمان را کسب نمایید. سلام در مورد خرید ملک لینک زیر را مطالعه بفرمایید.

اقامت عمان با خرید ملک

امکان کار کادر درمان در کشور عمان در هر دوی مراکز و بیمارستانهای دولتی و خصوصی این کشور امکانپذیر است اما شرایط مهاجرت برای آنها کاملا یکسان نمیباشد. طبق ادعاهایی که وجود دارد، شرایط اقامت و کار در عمان برای زنان و مردان مهاجر یکسان است. با اینکه این کشور دارای ذخایر نفتی متوسطی بوده و از نظر تولید نفت در جایگاه بیست و پنجم جهان قرار دارد، اما اقتصاد این کشور تنها به صادرات نفت وابسته نیست. عمان نیز این مورد را فراموش نکرده و با ساخت بیمارستان ها، کلینیک ها و به طور کلی زیر ساخت های بخش بهداشت و درمان و سلامت، سعی در بالا بردن دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی نموده است. باعث شده تا اقبال ایرانیها درباره مهاجرت شغلی به عمان بیشتر شود. لازم به ذکر است که در این کشور، حقوق یک خانواده بیشتر فاقد مالیات می باشد.

از بررسی نکات مهم مهاجرت به عمان و مقایسه آن با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی امارات متحده می توان به این نتیجه دست یافت که اخذ اقامت و تابعیت عمان، پروسه ای زمان بر و پر هزینه است. تحصیل ابتدایی برای بومیان کشور عمان و کسانی که شهروندی این کشور را دارند رایگان است. تحصیل در عمان در مقطع دکترا بین 2 تا 4 سال زمان میبرد. برخی دانشگاههای عمان آزمون ورودی دارند و تا حد نصاب امتیازات را کسب نکنید، نمیتوانید در آنجا مشغول به تحصیل شوید. متقاضیان مهاجرت شغلی به عمان باید گواهینامه ان اُ سی را اخذ کنند. این سیستم وضعیت شهروندان و افراد مقیم در قلمرو سلطنت عمان را ثبت و برای آنها کارت شناسایی و گواهینامه صادر می کند.

هزینه ویزای کاری عمان در سال جاری 20 ریال اعلام شده است.

اما مهاجران امکان استفاده رایگان از این مهاجرت به عمان با سرمایه گذاری خدمات را ندارند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید. همان طور که ذکر شد به منظور مهاجرت پیراپزشکان به عمان، حتما باید معادل سازی مدارک پیراپزشکی در عمان برای این عزیزان انجام گیرد تا بتوانند مجوز کار در عمان دریافت کرده و وارد پروسه کاریابی پیراپزشکان در عمان شوند. حضور گسترده افراد بین المللی و خارجی در مشاغل مختلف، از دیگر نکات مهم مهاجرت به عمان می باشد. افراد در رده سنی 21 تا 60 سال امکان ارائه درخواست مهاجرت شغلی به عمان را دارند. یکی از مزایای خرید ملک در عمان این است که حتی اگر شخص مالک از عمان به هر دلیلی اخراج شود، مالکیت ملک خود را از دست نمی دهد. متقاضیان مهاجرت به عمان، می توانند با خرید ملک، ثبت شرکت و یا خرید اوراق قرضه و سهام و سپرده گذاری بانکی در عمان سرمایه گذاری کرده و به این کشور زیبا، مهاجرت کنند.

مهاجرت به عمان