درگذشت آتقی/ نقش‌آفرینی حمید لولایی و مرجانه گلچین/ جدیدترین شرط پذیرش مسافران ورودی به ایران

در ادامه اعلام شد که مراسم تشییع و خاکسپاری «یارعلی پورمقدم» ساعت ۱۰ صبح دوشنبه، ۱۵ اسفندماه برگزار می‌شود. همچنین اسدالله امرایی ـ مترجم به دلیل جراحی دریچه‌های قلبش در بیمارستان بستری است.

همچنین فیلم سینمایی «هِناس» از تولیدات سازمان سینمایی سوره، به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه دیپلم افتخار بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «Accolade» آمریکا را کسب کرد.

«رافائل وینیولی»، معمار برجسته اوروگوئه‌ای نیز که برخی از مشهورترین ساختمان‌های نقاط مختلف جهان را طراحی کرد، درگذشت.

تداوم اکران «لوپتو» در نوروز ۱۴۰۲

همزمان با ۲۰ میلیاردی شدن انیمیشن «لوپتو»، تیزر جدید این انیمیشن سینمایی منتشر شد و همچنین اکران این اثر در نوروز سال ۱۴۰۲ در سینماهای سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

درگذشت بازیگر نقش «آتقی»، میزان فروش سینمای ایران در سال ۱۴۰۱، نقش‌آفرینی حمید لولایی و مرجانه گلچین در «چشم‌بندی ۲» و جدیدترین شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران از گزیده اخبار فرهنگی هنری روز یکشنبه ۱۴ اسفند بود.

چرا فیلم‌نت در نمایشگاه ساترا حاضر نشد؟

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه خبر درگذشت یکی از بازیگران قدیمی را داشتیم که با نام «آتقی» شناخته می‌شد. محمدجواد نظری گلپایگانی، بازیگر و تهیه‌کننده بامداد یکشنبه، ۱۴ اسفندماه در خواب بر اثر سکته قلبی از دنیا رفت. مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر جواد نظری گلپایگانی روز دوشنبه در بهشت‌زهرا و مراسم یادبود او روز سه‌شنبه در مسجد حجت ابن‌الحسن(عج) برگزار می‌شود.

و فیلم «همه چیز همه جا و به یکباره» ساخته «دانیل کوان» و «دانیل شاینرت» در سی و هشتمین دوره جوایز فیلم «اسپریت» بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد.

پرواز از فراز فرودگاه امام(ره) و خانه آدم های سرشناس

در نهایت این‌که مجموعه بزرگی از سکه‌های تاریخی درون یک ظرف سرامیکی در لهستان کشف شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401121410515/%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA-%D8%A2%D8%AA%D9%82%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF-%D9%84%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%AF%D9%84%DA%86%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86

در حالی که برخی رسانه‌ها از غیبت پلتفرم‌های شناخته‌شده‌ای مانند «نماوا»، «فیلم‌نت» و «فیلیمو» در نمایشگاه امسال ساترا خبر داده و عده‌ای آن‌را به تحریم این سازمان نظارتی نسبت می‌دهند، مدیر فیلم‌نت با حضور در نمایشگاه رصتا، علت شرکت نکردن این پلتفرم را توضیح داده است.

توقف ثبت‌نام از اولویت‌های سال ۸۶ در حج

حمید لولایی و مرجانه گلچین در «چشم‌بندی ۲»

سازمان حج و زیارت با اعلام تکمیل ظرفیت بیشتر کاروان‌های حج، ثبت‌نام از اولویت‌های سال ۱۳۸۶ را برای حج ۱۴۰۲ متوقف کرد.

دیپلم افتخار جشنواره آمریکایی برای فیلم ایرانی و 

۸۶ ساله امیدوار

افزون بر این‌ها، گزارشی از میزان فروش سینمای ایران در سال ۱۴۰۱ داشتیم؛ بنا بر اعلام مدیرعامل موسسه سینما شهر،فروش سینماهای کشور از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه سال جاری ۳/۹۸۸/۷۷۵/۹۷۵/۹۳۸ ریال و با تعداد ۱۲/۹۸۴/۴۰۳ نفر بوده است.

یکه‌تازی «همه‌چیز همه‌جا» در جوایز اسپریت

ممنوع الفعالیتی محلی از اعراب ندارد!

برای درگذشت آتقی:

جدیدترین شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران

کارگردان طنز «چشم‌بندی»، سریالی که این روزها قسمت‌های پایانی پخش را پشت سر می‌گذارد، از نگارش و پیش تولید فصل دوم این سریال و حضور حمید لولایی و مرجانه گلچین در فصل دوم  خبر داد.

شهرت هم «آتقی» نامزد ریاست جمهوری را خوشبخت نکرد!

همچنین شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران در آستانه سفرهای نوروزی اعلام شد.  بنا بر اطلاعیه‌ای که از سوی شرکت‌های هواپیمایی به اطلاع دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت‌های گردشگری رسیده است، تمام مسافران با “تابعیت ایرانی” می‌توانند بدون محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری کووید -۱۹ برای سفر به ایران اقدام کنند.

چرا ژاپنی‌ها دوست دارند به ایران سفر کنند؟

یک داستان شنیدنی از نماد هالیوود

در ادامه، جمعی از نمایشگران عروسکی در روزهای پایانی سال گردهم آمدند و یاد هنرمندان درگذشته را گرامی داشتند و کارت عضویت افتخاری انجمن نمایشگران عروسکی را به مرضیه برومند و مجید قناد اهدا کردند.

در حوزه تئاتر، گفت‌وگویی با کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی داشتیم که در این مصاحبه تاکید دارد در یک سالی که در این مسند قرار گرفته، کار هیچ هنرمند شاخصی در تئاتر رد نشده و شورای نظارت و ارزشیابی هم اجازه نداشته به هیچ متنی پاسخ «نه» بدهد. می‌توانید مشروح این گفت‌وگو را اینجا بخوانید. 

پیشنهادهایی برای خواندن:

میزان فروش سینمای ایران در سال ۱۴۰۱