خداخافظی با رضا حداد/ اکران فیلم رضا میرکریمی/ سریال عیاری پخش نمی‌شود

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه، پیکر رضا حداد ـ کارگردان تئاتر که دو روز قبل براثر ایست قلبی از دنیا رفت، درمیان ناباوری بسیاری از همکاران و خانواده‌اش به سمت خانه‌ ابدی بدرقه شد.

۱۰ کلکسیونر برتر معرفی شدند

همچنین روز یکشنبه خبردار شدیم که «مارتین امیس» نویسنده شناخته‌شده و تاثیرگذار بریتانیایی و «هلموت برگر» هنرپیشه‌ای که که به خاطر بازی در فیلم های کارگردان ایتالیایی «لوکینو ویسکونتی» شناخته می شد، در سن ۷۸ سالگی در زادگاهش در اتریش درگذشتند.

وسترن ۲۰۶ دقیقه‌ای «مارتین اسکورسیزی» در میان استقبال اهالی سینما و مخاطبان در هفتاد و ششمین جشنواره فیلم کن رونمایی شد. فیلم طولانی و در عین حال جذاب «قاتلان ماه کامل» از هم‌اکنون یکی از شانس‌های اصلی جوایز اسکار پیش رو محسوب می‌شود.

در ادامه، سازمان جهانی گردشگری، شمار گردشگران خارجی ورودی به ایران در سال ۲۰۲۲ و سه ماهه نخست سال جدید میلادی را اعلام کرد. ایران در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ نیز به ترتیب میزبان ۰.۹۹ و ۱.۵۵ میلیون گردشگر بوده است.

صدور نیم‌بهای گواهی‌نامه بین‌المللی ویژه دختران

مجسمه‌سازها چه می‌خواهند؟

مراسم اعلام برندگان شصت و هشتمین دوره جوایز «دیوید دی دوناتلو» موسوم به اسکار سینمای ایتالیا با اعطای جایزه اصلی به فیلم «هشت کوه» برگزار شد. فیلم «هشت بهشت» ساخته مشترک «فلیکسون گرینینگن» و «شارلوت واندرمیرش» جایزه بهترین فیلم، فیلمنامه غیراصلی، تصویربرداری و صدا را از جوایز سالانه آکادمی فیلم ایتالیا کسب کرد.

در حالی‌که پیکر رضا حداد را به خانه ابدی‌اش بدرقه کردیم، با فلورا سام و مسعود اطیابی به گفت‌وگو نشستیم و خبر رسید که «نگهبان شب» رضا میرکریمی اکران می‌شود اما سریال عیاری از تلویزیون پخش نمی‌شود، همچنین شمار گردشگران خارجی ورودی به ایران اعلام شد.

انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1402023120362/%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%A7%D9%81%D8%B8%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%AE%D8%B4

چند خارجی به ایران آمدند؟

در شرایطی که قیمت بلیت کنسرت‌ها تنها طی چند ماه به طرز چشمگیری بالا رفت، اکنون پس از آخرین افزایش، فعلا شاهد توقف رشد قیمت‌ها در سقف ۷۰۰ هزار تومان هستیم. در ادامه به رسم هفتگی ایسنا در جهت معرفی کنسرت‌های پیشرو، نگاهی داشتیم به اجراهایی که می‌توان در آنها حضور داشت.

سریال عیاری از تلویزیون پخش نمی‌شود

«نگهبان شب» رضا میرکریمی اکران می‌شود

اسکار سینمای ایتالیا به «هشت کوه» رسید

در ادامه، هفتمین جلسه شورای صنفی نمایش در روز یکشنبه در خانه سینما تشکیل شد و فیلم‌های حامد رضی، علی بهراد، مجید توکلی و رضا میرکریمی برای اکران در سینماها قرارداد بستند.

همچنین محمد خزاعی ـ رییس سازمان سینمایی در  گردهمایی مدیران روابط عمومی مراکز و موسسات فرهنگی سینمایی گفت: بسیاری از جریان‌سازی‌های اخیردر واقع، بی‌ارتباط با سازمان سینمایی بوده و ناخواسته ما را درگیر مشکلات و چالش‌هایش کرد. اما، قاطعانه می گویم: نسبت به جریاناتی که اهانت و تحقیر باورهای ملی و اعتقادی جامعه باشد، سکوت نمی‌کنیم.

قیمت بلیت‌ها فعلا ثابت است

همچنین کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از “صدور نیم‌بهای گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی ویژه دختران ۱۸ تا ۲۵ سال، در دهه کرامت” خبر داد. هزینه گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی طبق آخرین تعرفه اعلام‌شده از سوی این کانون، از ۱۰۹ هزار تا ۳۳۵ هزار تومان است و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان تنها نماینده رسمی و مجاز فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) در امر صدور گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی است.

همچنین خبر رسید که نمایشگاه عکس «آن پنج نفر» شامل ۱۰۰ عکس از پنج عکاس جوان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جنگ بوسنی روز دوشنبه ساعت 17 در حوزه هنری افتتاح می‌شود. «آن پنج نفر» روایت پنج عکاس جوان در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جنگ بوسنی است و توسط شهید محسن چوبدار، شهید ابراهیم اصغرزاده، مرحوم قربان خلیلی، مرحومه مریم کاظم‌زاده و بهرام محمدی‌فرد عکاسی شده‌اند.

گزارشی هم از آخرین روز نمایشگاه کتاب داشتیم که شنبه، سی‌ام اردیبهشت‌ماه بود که از ۲۰ اردیبهشت در مصلی تهران برگزار شد و در دو بخش حضوری و مجازی میزبان بازدیدکنندگان بود.

اولین واکنش‌ها به وسترن جنایی «قاتلان ماه کامل»

با مسعود اطیابی که سال گذشته فیلمساز پرفروش سینما بود و این روزها مشغول کارهای فنی یک فیلم سینمایی و برنامه‌ریزی برای ساخت یک سریال در شبکه نمایش خانگی است، به گفت‌وگو نشستیم و او از برخی رفتارهای نادرست در جامعه که سبب وهن فریضه امر به معروف می‌شود، انتقاد کرد و گفت:‌ گاهی اتفاق‌هایی رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد انگار عالم، محضر خدا نیست، بلکه محضر سایت‌ها و دوربین‌هاست.

نشست خبری مهدی نقویان ـ رئیس مرکز سیمافیلم ـ به منظور معرفی سریال‌های جدید صداوسیما صبح امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) با حضور نمایندگان رسانه‌ها در ساختمان این مرکز برگزار شد. در این نشست، رئیس مرکز سیمافیلم با نام بردن از ۹ سریال جدیدی که قرار است در سال ۱۴۰۲ از تلویزیون پخش شوند، در همین ارتباط از آماده‌سازی سریال کمال تبریزی برای رسیدن به آنتن خبر داد و تاکید کرد که سریال عیاری از تلویزیون پخش نخواهد شد.

دست آخر این‌که باستان‌شناسان اسکلت کامل فردی را که ۷۰۰۰ سال پیش زندگی می‌کرد در لهستان کشف کردند. به گفته کارشناسان، این اسکلت در قسمتی از خاک دفن شده است که فاقد ترکیب‌های شیمیایی اسیدی است و به همین دلیل اسکلت پس از گذشت هزاران سال بسیار سالم باقی مانده است.

خانم مجری از آگهی بازرگانی تلویزیون سر درآورد!

عکس‌های «آن پنج نفر» از انقلاب، دفاع مقدس و جنگ بوسنی

پرونده «نمایشگاه کتاب» بسته شد

خزاعی: سکوت نمی‌کنیم

اسعدیان: تاریخ معاصر ما پر از وقایع جذاب برای فیلم‌سازی است اما …

پیشنهادهایی برای خواندن: 

گفت‌وگویی هم با فلورا سام، بازیگر و کارگردان تلویزیون که مدتی است داوری مسابقه «همآهنگ» را بر عهده دارد داشتیم که انگیزه اصلی خود را برای حضور در این برنامه بیان کرد و در عین حال از ممیزی صحبت‌هایش در زمینه شکل‌گیری سرود «ای ایران» که در بخشی از برنامه اتفاق افتاد، ابراز گله‌مندی کرد.

یادمان نرود که عالَم محضر خداست؛ نه سایت‌ها و دوربین‌ها

در ادامه، ارنستو ویلگاس پولژاک، وزیر فرهنگ ونزوئلا به همراه سفیر این کشور و همکاران خود با حضور در ساختمان کتابخانه ملّی، با علیرضا مختارپور دیدار و گفت‌وگو کرد.

 گله از حذفیاتی درباره سرود «ای ایران»

دیدار وزیر فرهنگ ونزوئلا با رییس کتابخانه ملّی