جاذبه های گردشگری نیویورک که نباید از دست داد

دقیقا ًمشخص نیست که این محوطه در چه زمانی بوجود آمده ولی شواهد موجود نشان می دهد که احتمالاً در دوره ساسانی، خصوصاً در زمان سلطنت شاپور اول بنا شده است. درون محوطه آبشارها، حدود 40 آسیاب وجود داشت که این آسیاب ها در بخش شمالی، شرقی و غربی قرار داشتند. از آسیاب ها برای تهیه آرد استفاده می شد.به مرور زمان بر اثر حوادث طبیعی (سیل و زلزله) وعوامل انسانی اکثر این آسیاب ها رو به تخریب نهادند.در حال حاضر آسیاب رضا گلاب توسط پایگاه میراث فرهنگی سازه های آبی تاریخی شوشتر، مرمت و در حال فعالیت می باشد. تهیه سوغات برای نزدیکان یکی از بخشهای جدانشدنی هر سفری است و از آنجایی که به پایان این سفر مجازی رسیدیم بد نیست به فکر سوغات هم باشید! از رو بسیاری از طبیعت گردان علاقه زیادی به رفتن به مکان های کوهستانی و ییلاقی دارند به علاوه معمولا در این مناطق اقامتگاه های زیادی وجود دارد که هر ساله میزبان هزاران نفر گردشگر از سراسر ایران است.

دریاچهٔ میانشه یا دریاچهٔ چورت (خواهرخواندهٔ دریای خزر) در فاصلهٔ 10 کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران ایران قرار دارد. باغ شاهزاده یا باغ شازده زیباترین باغ تاریخی ایران محسوب میشود. در سال ۱۳۸۲ بخشی از این منطقه که در حدود ۶۰ هکتار بود و بقایای یک شهر تاریخی را در برداشت، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. چشمهعلی یک از نقاط دیدنی شهرستان ری به شمار میرود. این دریاچه، در 350 کیلومتری تهران در جنگلهای بکر روستای چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع در 50 کیلومتری جنوب این شهر است. یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش پارک جنگلی گیسوم است. چیزی که ماسال را به رویاییترین نقطه از جاهای دیدنی گیلان بدل کرده است؛ آب وهوا و نقاط بکر آن است. این رودخانه فصلی است و در فصل های مختلف حجم آب متفاوتی دارد. در طول تاریخ مورد استفاده قوای مهاجم و لشگریان متخاصم به طور متوالی از اینسوی رودخانه به آنسوی روخانه و بالعکس قرار گرفته است.

از روستای ورسک تا زیر آبشار حدود 30 دقیقه راه می باشد که نیمی از آن از کنار آب رودخانه می گذرد. آبشار ورسک پل سفید E59 52 N54 35 در قسمت شرق روستای زیبای ورسک و در زیر قله اتابک و تیزکوه، دره ای بسیار زیبا و نیمه جنگلی وجود دارد که نسبتا عمیق بوده و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. به عنوان مثال، شما میتوانید یک شب را زیر ستارهها سپری کنید در حالی که در رختخواب در یک استراحتگاه شیشهای اقامت دارید. خانه میرزا کوچک خان جنگلی که از شخصیت های محبوب و معروف کشور است، بعد از نزدیک به ۸۵ سل تبدیل به یک مخروبه شده و چیزی از آن باقی نمانده بود. این رقابتی بودن علاوه بر تلاش برای افزایش کیفیت تورها باعث کاهش هزینه های تور می شود که در نهایت به نفع مسافران خواهد بود. همه هتلها دارای اتاقهایی با تخت و امکانات ضروری هستند، اما در جزییات و کیفیت خدماتی که ارائه میدهند، کاملا متفاوت هستند. رويكردي سودمند، اما بسيار گسترده و كلي. اما فراموش نکنیم که این ارقام تنها برای بقای این صنعت است و به فعالان شناخته شده تخصیص پیدا خواهد کرد.

از سال 97 که کم کم شناخت گردشگران به این چشمه افزایش پیدا کرد، به مرور اقامتگاه هایی در محوطهی کوهستانی قینرجه احداث شد تا علاوه بر بازدید از این مجموعه، گردشگران بتوانند شب را در اقامتگاه های کوهستانی با تجربه ای متفاوت بگذرانند. در تورهای طبیعت گردی بازدیدکنندگان میتوانند ضمن ارتقا سطح حفاظت از محیطهای در معرض خطر، تجربه کسب کنند و از سفر لذت ببرند. خیلی از افراد ترجیح می دهند در سفرهای دسته جمعی شرکت کنند؛ اینگونه می توانند با افراد جدید آشنا شوند و از سفر لذت ببرند و در ضمن تجربه سفرهای گوناگون خود را با آنها به اشتراک بگذارند. در پروازیاب24 می توانید از خدمات فروش بلیط هواپیما، بلیط قطار، بلیط اتوبوس و حتی رزرو هتل های داخلی و خارجی و اخذ ویزا بهرمند شوید. باغ شاهزاده به گونهای استقرار یافته که حداکثر استفاده از مناظر بدیع داخلی را به صورت زیر امکان پذیر میسازد: در بدو ورود، به ویژه در طبقه فوقانی سردر خانه به غیر از دیدها و مناظر بیرونی باغ، منظره چهارباغ و در جهت عکس آن منظره کوه را امکان پذیر میسازد. کوه دماوند که از نظر تقسیمات کشوری در استان مازندران قرار دارد، به هنگام صاف و آفتابیبودن هوا، از شهرهای تهران، ورامین و قم و همچنین کرانههای دریای خزر قابل رؤیت است.

سهند رشتهای از جبال البرز است که در شمال مراغه و از غرب به شرق کشیده شده و بلندترین قله آن 3710 متر ارتفاع دارد. در ناحيه خزرى جنگل هاى انبوه و پيوسته روى دامنه هاى البرز روييده است و مسافرانى كه در جاده هاى كناره اى سفر مى كنند در يك سمت چشم انداز درياى آبى و سمت ديگر جنگل سرسبز و طراوت و دلپذيرى آن را بر دامنه كوه ها مشاهده مى كنند. اصطلاح سه خط طلای راهآهن شمال مربوط به دره ای در سه کیلومتری بعد از پل ورسک و بعد از روستای ورسک به سمت گدوک در ارتفاعات شرق جاده تهران – شمال مشاهده میباشد. آب این آبشار از ارتفاعات قدمگاه سرچشمه می گیرد و سالانه تعداد زیادی از مردم مشتاق را به سوی خود می کشاند.

کوه دَماوَند کوهی در شمال ایران است که بلند ترین کوه ایران و خاورمیانه و بلند ترین قلهٔ آتشفشانی آسیا است.این کوه در قسمت مرکزی رشتهکوه البرز در جنوب دریای خزر و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد. عظمت این پل که در واقع دو کوه عظیم و سخت را به یکدیگر اتصال می دهد ستودنی است. در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی برابر با حکومت پهلوی اول در ایران پلی تمام فلزی با پایه های بتنی با دو قوس ۲۰ و ۱۳ متری بر روی رودخانه کارون در شهر اهواز ساخته شد، این پل یکی از ۸ پل نصب شده بر روی کارون است و اولین پل معلق خاورمیانه در کشور ایران است که در حدود ۵۰ سال بعد از ساخت پل بروکلین Brooklyn Bridge اولین پل معلق دنیا در آمریکا، پایه های آن در اهواز بنا نهاده شد. اطلاعات و مشخصات هتل ها مسئولیت تمام اطلاعات و مشخصاتی كه در مورد هتلها در سایت مشاهده می گردد ، اعم از قیمت اتاقها ، روش محاسبه ی عوارض و حق سرویس ، صبحانه برای اتاقها ، استخر و سونا ، ترانسفر از فرودگاه و راه آهن و تمامی امكانات و تجهیزاتی كه نام برده شده است بعهده ی هتل می باشد ، زیرا این اطلاعات عیناً از هتلها اخذ گردیده و بر روی شبكه قرارداده شده است ، مسافرینی كه كوچكترین شك و تردیدی در خصوص اطلاعات ذكر شده دارند ، باید قبل از تصمیم گیری در خصوص رزرو ، با هتل مستقیماً تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و سپس تصمیم گیری نمایند.

آب و هوای این منطقه معتدل، مرطوب و کوهستانی می باشد. برای جستجوی دوره های PhD گردشگری در کشورهای مختلف می توانید به این صفحه و این صفحه مراجعه کنید. استاندار قزوین افزود:استان قزوین به لحاظ پیشینه و غناى آثار تاریخى از استانهاى مهم کشور به شمار مى رود و آثار ارزشمند تاریخى که از دوره هاى مختلف در استان وجود دارد در کنار جاذبه هاى منحصر به فرد طبیعى ظرفیت بزرگى را براى توسعه گردشگرى داخلى و خارجى فراهم کرده است. توريسم كشاورزى: شامل بازديد از مزارع و زمين هاى كشاورزى مى باشد كه به نوعى اقتصاد داخلى كشاورزى را حمايت مى كند. • ابنيه و آثار تاريخى: استان فارس با بناهاى باستانى چون تخت جمشيد، نقش رستم و خرابه هاى استخر، تخت سليمان، پاسارگاد (مقبره كوروش) و آثار تاريخى پس از اسلام چون مسجد و حمام و بازار وكيل شيراز، دروازه قرآن و آرامگاه حافظ و سعدى از جاذبه های گردشگرى فرهنگى و تاريخى ایران محسوب مى شود و پايتخت فرهنگى ايران مى باشد. بر روی این نهر، پل بند گرگر ساخته شد، که نه تنها از طغیان آبهای اضافی جلوگیری می کرد، بلکه شهر شوشتر را با شرق آن ( مسجد سلیمان و اهواز) مرتبط می ساخت.بطوری که درگذشته نزدیک این پل بند، دروازه گرگر وجود داشت.

از دماوند در اساطیر ایران هم یاد شدهاست و شهرت آن بیش از هر چیز به این سبب است که ضحاک (پادشاهی ستمگر و اژدهافش) در آن به بند کشیده شدهاست. محوطه آبشارهای شوشتر در جنوب پل بند گرگر و خیابان شریعتی واقع شده است. طبق نوشته کتاب تذکره شوشتر، در زمان اردشیر بابکان (بنیانگذار سلسله ساسانی در سال 224میلادی) بخاطر اینکه آب را به شرق و جنوب شوشتر رسانده و کشاورزی منطقه را رونق دهند، ساخت رود گرگرشروع و تا سلطنت شاپور،فرزند اردشیر، ادامه یافت. دماوند دارای چشمههای آب گرم لاریجان، اسک و وانه است. در این مجموعه بزرگ، ساختمان آسیابها، آبشارها، کانالها و تونلهای عظیم هدایت آب و سیکا که محلی جهت استراحت و تفریح است قابل توجه و جالب هستند. جنگل فندقلو خوراک طبیعت گردی است و حتی بومیان این شهر می توانند در روز های آخر هفته برای طبیعت گردی به جنگل فندقلو سفر کنند و آب و هوایی تازه کنند. این دریاچه آینهای بزرگ است که تصویری از آسمان را به جنگل هدیه میدهد.

پس از طی این مسیر به امامزادهای به همین نام میرسید و از آنجا مسیری پاکوب با شیبی نسبتا تند تا زیر آبشار قرار دارد که پس از حدود یک ساعت و نیم جنگلپیمایی در دل جنگل به آن میرسید. این آبشار با قرار داشتن در ارتفاع 5100 متری، از نظر ارتفاع از سطح دریا مرتفعترین آبشار خاورمیانهاست. آبشار بسیار زیبا و پرآب چشمه علی که همان آبشار فصلی ورسک می باشد به ارتفاع تقریبی بیست متر از این دره به سمت روستای ورسک جاری است. این جزیره طبیعتی بکر و زیبا دارد و تاریخ آن به درازای دوران ساسانیان است. این پارک در گذشته جز یکی از باغهای شخصی اسماعیل پاشا، فردی مهم در دوران حکومت عثمانی بود. گفته میشود وقتی خبر پپ ناگهانی حاکم را به ماهان میبرند، بنّایی که مشغول تکمیل سردر ساختمان بود تغار گچی را که در دست داشته محکم به دیوار کوبیده و کار را رها کرده و فرار نموده است. این باغ ابتدا به دستور محمد حسن خان سردار ایروانی حاکم وقت کرمان ساخته شد و بنای درون آن بعداً توسط عبدالحمید میرزا ناصرالدوله حاکم کرمان طی یازده سال حکمرانی وی (1298 ه . این باغ در حدود 2 کیلومتری شهر ماهان و حوالی شهر کرمان و در دامنه کوههای تیگران واقع شده و مربوط به اواخر دوره قاجاریه میباشد.

ایجاد اشتغال˓کسب درآمد ارزی برای کشور میزبان و بهبود تراز پرداخت ها˓افزایش درآمد های مالیاتی از محل فعالیت های اقتصادی مرتبط با گردشگری ˓ ایجاد تعادل منطقه ای ˓ تعدیل ثروت˓دگرگون ساختن فعالیت های اقتصادی و سوق دادن درآمد از مناطق شهری و روستاها و بالاخره جلوگیری از برون کوچی روستاییان از اثرات اقتصادی گردشگری محسوب می شود از طرفی در تنوع و غنا بخشیدن به اقتصاد محلی حائز اهمیت بسیار است˓برای تولیدات محلی اعم از صنایع دستی و یا محصولات کشاورزی جهت ارتزاق گردشگران بازارهای جدیدی ایجاد می کند ˓ علاوه بر آن ˓ در بهبود کیفیت فراورده های کشاورزی صنایع دستی نیز موثر سایت touresina می باشد . یکی از صنایع کوچک و نسبتا جوان بازار سهام، صنعت گردشگری است که چندین شرکت از جمله گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی در این گروه جای دارند. تمام اتاقهای گیله مرد اسامی مختلفی دارند. کاخ داریوش واحدهای مختلفی از جمله تالار بار عام، حرمسرا، دروازه و کاخ پذیرایی و همچنین سه حیاط مرکزی دارد. غار یخی چما در مجاورت روستای شیخ علیخان در فاصله 25 کیلومتری چلگرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اما نباید فراموش کنید که مهمترین نکته، کار شما و آموزشهایی که دیدهاید هست و بیشتر سرفصلهای رشته گردشگری ممکن است برای شما و حرفهتان در یک آژانس گردشگری یا بهعنوان یک راهنمای تور، حتا کارآمد هم نباشند. ارگ راین یک از دژهای فرمانروایی میرزا حسین خان(راینی)بوده که در زمان نادر شاه افشار و پسر او محمد علی خان در زمان زندیه بودهاست. دن گارسیا در این باره مینویسد: «این پل نیز از بناهای الله وردی خان است و با اینکه دشمنان و حاسدانش میگویند این بنا با پول ساخته شده است، نمیتوانند انکار کنند که بانی شخص اوست. اما باور عموم مردم که حقیقت نیز همان است، این است که الله وردی خان پل را به خرج خود ساخته است». 4- خانه اپرای وین : همان طور که از قبل اشاره کردیم اتریش کشوری است که نویسندگان و هنرمندان بسیاری را در دل خود بزرگ کرده . سهند در باورهای آیینی اسطوره شناسی جایگاه برجستهای دارد، به نظر برخی از محققان کوه سهند همان کوه اسنوند است که در اوستا آمده و زرتشت در آنجا با الهه آبها گفتگو کرده است. رشته کوه سهند به عنوان عروس کوهستانهای ایران مشهور است . کشورهای همسایهٔ ایران در فرستادن گردشگر به ایران پیشتاز هستند.

سفر همراه با تورهای گروهی، بهترین روش برای سفر به شمال محسوب میشود. مبرهن است که صنعت گردشگری یا توریسم (tourism) باعث رشد چشمگیر اقتصادی یک کشور میشود، چرا که بطور مستقیم یا غیر مستقیم بسیاری صنعتهای دیگر را درگیر میکند، باعث بوجود آمدن شغلها و فرصتهای شغلی جدید میشود و همچنین میتوان از آن به عنوان یکی از روش های مهم ایجاد درآمد و ارزآوری برای یک کشور یاد کرد. و به قول لرد کرزن «انسان هیچ انتظار ندارد برای دیدن آنچه که روی هم رفته میتوان آن را باشکوه ترین پل دنیا نامید، ناچار از مسافرت به ایران باشد». قطارهای باری و سوختی نیز از روی آن میگذرند. در آثار ادبی فارسی نیز فراوان به این اسطوره و به طور کلّیتر کوه دماوند اشاره شدهاست.در بندهش اینچین آمده: رود هرهز (هراز) در تپرستان است و از کوه دماوند سرچشمه میگیرد. این رشته کوه در شمال مراغه واقع بوده و بلندترین قله آن جام نام دارد . این کوه همواره محلی مناسب و سرسبز برای گردش و تفریح مردم شهرهای آذربایجان شرقی و غربی و گردشگران و مسافران این شهرها به ویژه شهرستان مراغه است.