تعریف گردشگری و گردشگر

روی این تپه زیبا حفاریهایی صورت گرفته که وجود آثاری از شهری قدیمی را تأیید میکند. جالبه بدانید این غار با قدمت هفت هزار نخستین غار دستکند جهان و در عین حال طولانی ترین آن هم می باشد، انسان های اولیه در این محل و به صورت طبقاتی ( آپارتمانی ) زندگی می کرده اند. اگر به دنبال مشاغل رده بالا در صنعت گردشگری هستید و به مقام های مدیریتی علاقه دارید، این گرایش برای شما بهترین گرایش محسوب می شود. در ادامه برخی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت را به شما معرفی خواهیم کرد. مرداب دیوک شباهت زیادی به فیلمهای اسرارآمیز و وهمانگیز دارد و به دلیل اینکه آنچنان شناخته شده نیست برای برخی گردشگران بسیار محبوب است. هرچند تعداد آنها بسیار زیاد است اما در اینجا به مهم ترین جاذبه های آن اشاره می کنیم. شهر قزوین، در زمان حکومت ساسانیان، پنجاه و هفت سال پایتخت ایران بوده است و در دوره صفوی، به عنوان پایتخت برگزیده شده بود و به همین جهت است که شاهد پتانسیل های تاریخی بسیار غنی در آن می باشیم و البته از جاذبههای فرهنگی و گردشگری بسیار زیبایی برخوردار است که همهی آنها، ارزش دیدن دارند؛ در این مطلب، این جاذبه های دیدنی، به شما معرفی خواهند شد؛ پس باما همراه باشید.

یک جاده خاکی که از میان باغهای سرسبز چای میگذرد، میدان لیلا کوه را به خطالرأس «عطاکوه» میرساند که با یک ساعت پیادهروی در این جاده، میتوان به خطالرأس عطاکوه و با نیم ساعت پیادهروی در مسیر پاکوب خطالرأس که از میان باغهای چای و جنگل میگذرد، میتوان به قله عطاکوه رسید. مازیچال یکی از دهکدههای زیبای کلاردشت است که در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و به همین دلیل نیز ابرها آن را احاطه کردهاند. این شهر زیبا علاوهبر جادهها و دریاچههایی که با درختهای قدیمی و تنومند احاطه شدهاند، روستاهای بسیار زیبایی دارد که برای اقامت بهترین انتخاب خواهند بود. مرداب دیوک در مسیری جنگلی واقع شده و درختان پُر شاخ و برگ آن را احاطه کردهاند. این مسیر را باید پیاده بروید و در انتهای آن به آبشار میرسید. در بین راه مسیر خود از روستا تا آبشار اصلی، آبشارهای کم ارتفاعی خواهید دید و از یک جا به بعد بدون داشتن تجهیزات صخره نوردی قادر نیستید که به مسیر خود ادامه دهید! اکنون مشتریان خود را از دستداده و تمام پساندازشان از بین رفت. مطابق با نتایج به دست آمده از شبکه تحلیل بنیادی، صنعت غذایی بیشترین تاثیرگذاری را بر گردشگری دارد که دلیل آن تامین مواد غذایی برای هتل ها و رستوران ها است.

آبشار در این فصل در مه فرو می رود و سوژه خوبی برای عکاسی می شود. به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. از جمله جاهای دیدنی سیاه بیشه میتوان به موارد زیر اشاره کرد. سیاه بیشه جاهای دیدنی و تماشایی بسیاری دارد که میتوانید در ایام تعطیلات از سفر به این منطقه لذت ببرید. با توجه به آثار اقتصادی این صنعت ، می توان از ظرفیت جاذبه های فرهنگی ، طبیعی و تاریخی کشورمان استفاده کرده و چرخ های این صنعت را به نحو صحیحی به حرکت دراورد . به عقیده آنان جهانگردی عبارت است از ظهور مجموعه روابطی که از مسافرت و اقامت یک نفر غیربومی بدون اقامت و اشتغال دایم در یک محل به وجود می آید. سفری که بدون بازدید از این مکان و منظقه ی گردشگری به گرگان باشد، عملا سفری ناقص و بدون دستاورد است که حتما از آن پشیمان خواهید شد و حسرت می خورید که چرا به این جاذبه ی دیدنی و مکان گردشگری سر نزدید. بهترین زمان بازدید از آبشار آب سفید میانه بهار تا اوایل تابستان است.

امروزه صنعت گردشگری یکی از صنایع مهم در پیشرفت و توسعه جوامع سایت touresina به شمار می­آید. توجه داشته باشید که در حال حاضر کاخ اجابت در دست نهاد ریاست جمهوری است و به همین دلیل نیز برای بازدید عموم باز نخواهد بود. این استارتاپ خدماتی از جمله رزرو تور مسافرتی، بازدید از جاذبههای دیدنی و سایر فعالیتها را در سراسر دنیا ازطریق وبسایت و اپلیکیشن به کاربران ارائه میدهد. در قسمت شمالی روستای بندو، آسیابهای آبی قدیمی وجود دارند که از ساروج و سنگ ساخته شدهاند و به وسیله آبی که از چشمههای کوه سرازیر میشود و از جویبارها میگذرد، کار آرد کردن گندم اهالی را انجام میدهد. روستای سیلوانا هم که در ۳۰ کیلومتری شهر ارومیه در میان 2 دره واقع شده است یکی از پاک ترین هواها را دارد. از جمله جاذبههای اطراف کاخ اجابت میتوان به مسجد اجابت و روستای اجابت در فاصله ۲ کیلومتری اشاره کرد.

ورودی بنای هارونیه بسیار مرتفع بوده و هنگام ورود به این بنا با چهار پلکان مارپیچ در چهار گوشه این بنا مواجه خواهید شد. به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، در دومین روز از کنفرانس ملی منطقه ای جوان خلاق ایران پیشرو؛ تور بیرجند گردی برای شرکت کنندگان در این کنفرانس برگزار شد. کویر کاراکال یکی از زیباترین کویرهای ایران است که با شنهای طلایی خود درخشش خاصی را ایجاد میکند. چشمه های موجود در این منظره بی نظیر، حال و هوایی خاص را به این روستا بخشیده است. پس میتوانید سفر هوایی به این شهرها را نیز تجربه کنید. آنها در سال ۲۰۱۸ اعلام کردند که قصد احداث خطوط هوایی خود را نیز دارند!

این جنگل پوشیده از درختان متنوع و گونههای گیاهی و جانوری بسیار است. بهترین زمان سفر به مرداب دیوک بهعنوان یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت، فصل بهار و تابستان است که درختان قبای سبز پوشیده و نور خورشید از لابلای برگها به سطح مرداب میتابد. این خانه به شکلی سنتی در منطقه کوهستانی نور قرار گرفته است که هم تعداد زیادی اتاق دارد و هم حیاطی بزرگ که در آن وسایل قدیمی نیما نگهداری می شود. این پارک بزرگ در کیلومتر 5 جاده نور به محمودآباد قرار دارد و گردشگرانی که به رویان سفر کرده اند، به لطف فاصله نزدیک پارک، ساعاتی را در این منطقه دیدنی و جذاب سپری می کنند. فصل دیدار از لاله های واژگون بهار طبیعت است که برف های زمستانی آب شده و سبزی و سرخی دشت جای سفید دشت را می گیرد. بیشتر سرمایه گذاری در این عرصه در دست نهادهای دولتی است و این امر از نظر من روح رقابت و رقابت سالم را در صنعت هتلداری مخدوش میکند. در دریاچه شورابیل امکانات تفریحی و رفاهی خوبی برای گردشگران در نظر گرفته شده. یکی از شهرهای ایران که رونق خوبی در ماهها و سالهای اخیر در زمینه گردشگری کسب کرده، شهر تهران است.

سازه و متریال اصلی برای ساخت این سد، نوع خاک است! نوع دوم آن است که فرد برای شرکت در کارگاه های آموزشی که توسط مراکز علمی معتبر داخلی و یا خارجی برگذار می شود شرکت می نماید. کوه تائیشان Mount Taishan یا کوه تای Mount Tai برای نزدیک به 2000 سال، متعلق به امپراطوری چین بوده است و شاهکار های هنری در آن یافت می شوند که با محیط طبیعی پیرامونشان کاملا هماهنگی دارند. در چند دهة گذشته، گردشگری همواره رو به رشد و در حال متنوع شدن و یکی از بزرگترین بخشهای اقتصادی جهان بوده است. صدها رستوران با غذاهای مختلف و متنوع از سراسر جهان از فست فود گرفته تا کباب وجود دارد. با این وجود، سهم ایران از درآمدهای گردشگری جهان بسیار اندک است. علم کوه بعد از دماوند بلندترین قله ایران است. دامنه شمالی علم کوه دیوارهای بلند دارد که یکی از سختترین مسیرها برای دیوارنوردی و سنگنوردی در کشور است. بهترین فصل سفر بهار و تابستان خواهد بود و در نظر داشته باشید که برای رسیدن به آبشار باید حدود ۹۰۰ متر مسیر خاکی را پیادهروی کنید که از دامنه کوه و درههای اطراف میگذرد. آب دریاچه حصارچال بسیار سرد است بنابراین اگر قصد شنا دارید، این موضوع را در نظر داشته باشید.

جنگل مجل روی تپهای قرار گرفته که مشرف به روستایی به نام مجل در فاصله ۶ کیلومتری غربی شهر حسنکف است. با توجه به وسعت جنگل مجل پیشنهاد میکنید برای گردش در آن از راهنما کمک بگیرید. بیشتر گردشگرانی که برای دیدن جنگل مجل اقدام میکنند پس از گشت و گذار در جنگل به سمت روستای رودبارک حرکت میکنند. برای دسترسی به آبشار هریجان، وارد جاده چالوس شده و سپس به سمت سیاهبیشه برانید. می توانید با رزرو هتلی مناسب که نزدیک ترین فاصله را با این مکان های گردشگری دارد، دسترسی راحت تری به مکان های دیدنی شیراز داشته باشید. اگر چه عموم به ارگ دسترسی ندارند اما این مکان یک محل فوقالعاده برای عکاس است.

این آبشار در کلاردشت و در نزدیکی دریاچه ولشت قرار دارد بنابراین غیر از بازدید از اکاپل میتوانید از دشت ولشت نیز بازدید کنید. خاطرتان باشد که این جاده خاکی، پُر از شیب است و باید در زمان رانندگی احتیاط کنید. مساحت تپه کلار حدود ۵ هکتار و قطر آن نیز ۳۰۰ متر است. مساحت این قصر ۱۰۰ متر مربع بوده و “گنبد گلی” یا “گل گمبه” نامیده میشود. باغ پرندگان آستارا در ورودی جاده آستارا از سمت رشت در زمینی به مساحت یکهزار و ۵۰ متر مربع احداث شده است که در آن بالغ بر ۳۰۰ پرنده از ۶۰ گونه مختلف وجود دارد. میدان شهرداری و برج ساعتِ آن، از زیباترین میدانهای شهری در ایران و نماد و قلبِ شهر رشت است.

این جزیره به دلایل آبهای آبی شفاف دریا، شنهای نرم و مناظر خیرهکننده، از محبوبترین مناطق تفریحی تایلند به شمار میآید. همان جایی که آبشار آب پری در آن قرار دارد، این آبشار جزو مهمترین و محبوبترین دیدنی محمودآباد به حساب میآید. از مهمترین جاذبههای گردشگری چین میتوان به دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، لشکر سفالین، قصر پوتالا، ساحل خاکریز، کاخ تابستانی پکن، رودخانه غرب، معبد آسمان و بسیاری دیگر اشاره کرد. صنعت گردشگری که پس از نفت و موترسازی در تقسیم بندی جهانی پردرآمدترین صنعت بشمار میرود، یکی از پایههای اساسی اقتصاد دنیا و رکن اصلی توسعه پایدار در قرن 21 میباشد و با گذشت هرروز به اهمیت آن افزوده میشود؛ اما رشد این صنعت در کشورهای جهان سوم مثل افغانستان که با وضعیت بد اقتصادی دستوپنچه نرم میکند، به مراتب مهمتر تلقی میشود؛ زیرا صنعت گردشگری در چنین یک کشور میتواند مهمترین عامل کاهش آمار فقر گردد و از سوی دیگر، باعث ایجاد شغلهای مختلف برای خانوادههای گردد که دارای درآمد اقتصادی شکننده میباشند. آثاری که از فرهنگ اسلامی در جهان به جا مانده است بسیار منحصر به فرد و متمایز هستند.

این آبدرهها به سبب کوههای یخی در طی ۲.۵ میلیون سال شکل گرفتهاند، بنابراین درههای یو شکل مرتفع و صخرههای آن منظرهای حیرتانگیز را خلق کردهاند درک آن بسیار سخت است.نروژ به خاطر داشتن بیش از هزار آبدره به خود میبالد. از داخل روستا تا جوی آبی که به واسطه آبشار شکل گرفته تنها یک ربع فاصله دارید. با توجه به منابع بسیار گردشگری در کشور و فراهم شدن زمینه­های توسعه هر چه بیشتر آن، این صنعت می­تواند در اولویت باشد. کاخ اجابت در حال حاضر یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که مشرف به منطقه کلاردشت بوده و تزئینات و گچبریهای بسیار زیبایی دارد. جاده کلاردشت عباس آباد یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کلاردشت است که در آن درختان سرسبز دو طرف جاده را پوشانده و وجود چشمههای پُر آب مانند چشمه سیز گینه در روستای “کلکته” روح و جانی تازه به شما میبخشد. این جاده جنگلی آنقدر زیباست که عبور از آن میتواند یکی از جذابترین بخشهای سفر شما باشد.

کلاردشت بهعنوان بهشت گمشده ایران، جاذبههای گردشگری بسیاری دارد که در هر فصلی از سال برای شما یک شگفتی جدید دارند. آبشار اکاپل بهعنوان یکی از جاهای دیدنی کلاردشت در جنگل کوهستانی سردیچال واقع شده و چشماندازی زیبا و مناظری غیرقابل وصف دارد. تابستانها زیبا و گرم هستند اما میتوانند حسابی گران هم باشند. 3 ـ مکان (Place): مکان جايي است که مشتري قادر باشد در ان محصول عرضه شده را مصرف نمايد.در تور از انواع متفاوت و زيادي از واسطه گران براي رزروکردن يا پرداخت کردن براي خدمات گردشگري استفاده مي شود، از قبيل کارگزاران سفر و کلي فروشان، بدون واسطه گران اين فرآيند براي مشتري سخت و طاقت فرسا خواهد بود. وقتی پول بیشتری کسب شود، گردشگر مدت زمان بیشتری را به سفر اختصاص می دهد. ارجمند ادامه داد: باید در ابتدا زیرساختهای این نوع گردشگری در زنجان و سپس استانهای همجوار معرفی شود، زیرا رضایت گردشگر داخلی موجب ورود گردشگر خارجی خواهد شد.