افکارعمومی به نحوه برخورد پلیس با زائران توجه دارد

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ در این دیدار، تکریم و حفظ شأن و احترام به زائر را ضروری خواند و با تقدیر از اقدامات پلیس فرودگاه در سال گذشته در عملیات انتقال و بازگشت حجاج، ارتقای خدمات و صیانت از حقوق حجاج و پیش‌بینی امکانات لازم برای تسهیل در اعزام زائران را خواستار شد.  

نواب تاکید کرد: تدابیر پلیس برای حفظ امنیت و شأن زائران و آبروی کشور مهم است و درعین حال مسافران سفرهای زیارتی هرچه بیشتر توجیه شوند بهتر است و در رفع ابهامات و افزایش رضایتمندی زائران تاثیر دارد.

او با بیان این‌که آگاه‌سازی زائران می‌تواند موجب کاهش مشکلات در اعزام  به کشورهای هدف در سفرهای زیارتی شود، اظهار کرد: افکارعمومی به نحوه برخورد پلیس فرودگاه با زائران توجه دارد و تکریم و احترام مردم از نیروی انتظامی و ماموران دلسوز و فداکار این نیرو ارزشمند است.  

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402021207396/%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

عقیلی گفت: اعزام زائران به عربستان از ۲۱ ایستگاه پروازی انجام می‌شود و اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها برای تسهیل در عملیات انتقال و بازگشت حجاج به ایران، درحال انجام است.  

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور بیان کرد: با توجه به افزایش سنی زائران درحج امسال تلاش خواهیم کرد ایستایی حجاج در ایستگاه‌های پروازی به حداقل برسد و با ارائه آموزش‌های لازم، ارسال پیامک و حتی ارائه توضیحات حضوری قبل از پرواز، زمینه اعزام زائران در فضایی توأم با آرامش و امنیت فراهم شود.  

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدارِ فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: افکارعمومی به نحوه برخورد پلیس فرودگاه با زائران توجه دارد. تدابیر پلیس برای حفظ امنیت و شأن زائران و آبروی کشور مهم است.

به گزارش ایسنا، عملیات حج تمتع از سوم خردادماه آغاز می‌شود، قرار است حدود ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر از ایران به حج تمتع اعزام می‌شوند. به همین انگیزه، سردار محسن عقیلی ـ فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور ـ در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، که سرهنگ اسماعیل کشمیری ـ فرمانده پلیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ـ نیز حضور داشت، از آمادگی پلیس برای اعزام زائران به حج خبر داد.

او با اشاره به این‌که امسال سهمیه زائران ایرانی نسبت به حج گذشته به بیش از دو برابر افزایش یافته است، بر لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر و آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی برای تسهیل در فرآیند اعزام زائران حج ۱۴۰۲ تاکید کرد و گفت: مجموعه پلیس فرودگاه‌های کشور سازماندهی لازم را انجام داده است.