افزایش ۶۹ درصدی بازدید از اماکن تاریخی گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلانی با بیان اینکه این تورها با برنامه‌هایی متنوع برای همه سلیقه‌ها و گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌شود، ادامه داد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در برگزاری این تور گردشگری همکاری دارند.

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران از افزایش بازدید از اماکن تاریخی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: با استناد به آمارها از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت دوم فروردین ماه ۱۴۰۲، بازدید از موزه‌ها، اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان گیلان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: این تور با عنوان‌های «رشت گردی و خبرنگاران»، «رشت گردی و جوانان»، «رشت گردی و گردشگران»، «رشت گردی و خانواده»، «رشت گردی و کودکان» برگزار می‌شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402010300978/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%B6%DB%B9-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%A7%DA%A9%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86

وی ادامه داد: منحصر به فرد بودن و تلفیق میراث فرهنگی و جاذبه های طبیعی از جمله دلایل توجه ویژه مسافران به مناطق مذکور است.

وی یکی از اهداف برگزاری تور را معرفی نقاط مختلف گردشگری رشت به مسافران و گردشگران عنوان و اضافه کرد: با توجه به اینکه رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی نام گرفته و برای ثبت جهانی در نوبت سازمان یونسکو قرار دارد، شناساندن این ظرفیت به مردم جزو برنامه‌ها و اهداف این اداره کل است.

جهانی همچنین از برگزاری ۲۴ تور رشت‌گردی از اول لغایت دوازدهم فروردین خبر داد و خاطرنشان کرد: این تور به منظور بازدید از جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی صورت می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان استقبال گردشگران از شهرک تاریخی ماسوله، قلعه رودخان و موزه میراث روستایی را قابل توجه دانست.

ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: بازدید از موزه‌ها، اماکن تاریخی و سایر جاذبه‌های گردشگری استان ۶۹ درصد نسبت به سال مشابه قبل افزایش داشته است.