افزایش ۴۰ درصدی ورود گردشگر به استان اصفهان

وی اضافه کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری،‏ توانایی هنرمندان و سرمایه گذاری در این حوزه از برنامه‌هایی است که در نوروزگاه چهلستون اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی اقامت هر شب بیش از ۳۰۰ هزار نفر در این استان صورت گرفته، افزود: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر تاکنون در مراکز اقامتی دائمی و موقت اسکان یافته‌اند.

علیرضا ایزدی در محل نوروزگاه تیران در محل باغ موزه چهلستون اصفهان با اشاره به وضعیت سفرهای نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: از ۲۵ اسفندماه شاهد انجام سفرهای نوروزی و سفر به استان اصفهان بوده‌ایم.

ایسنا/اصفهان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از اسکان بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در این استان طی چند روز گذشته خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به برپایی نوروزگاه شهرستان‌ها در باغ موزه چهلستون اشاره کرد و گفت: هر روز یکی از شهرستان‌ها در این مرکز تاریخی و گردشگری برنامه فرهنگی و هنری اجرا می کنند.

ایزدی با اشاره به اینکه بیش ازهفت میلیون مسافر تاکنون به استان اصفهان سفر کرده‌اند، گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد رشد پیدا کرده است.

ایزدی با اعلام هشدار هواشناسی و ورود سامانه‌های بارشی، خاطرنشان کرد: محیط مساجد و حسینه‌ها برای اسکان مسافران پیش بینی شده تا در شرایط بحرانی این اقدام صورت بگیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: علاوه بر هتل‌ها و مراکز بوم گردی، پارک‌ها، مدارس، ورزشگاه‌ها و مساجد و آستان مقدس امامزادگان به منظور اسکان پیش پیش بینی شده‌اند.

وی با بیان اینکه خدمت رسانی به مسافران در سراسر استان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مراکز گردشگری از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ فعال هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان تنوع در موضوعات گردشگری مذهبی، فرهنگی، تاریخی، سلامت و طبیعی را از دیگر عوامل موثر در جذب مسافران اعلام کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402010903328/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%B4%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86