افزایش سود صنعت گردشگری و توریسم با استفاده از نرم افزار CRM

اما مراقب باشید که دیدن دالانها و حجرههایی که یادگار دوران صفویه و قاجاریه هستند، باعث گم شدنتان نشوند! این مناره با وجود استحکام بسیار زیادی که دارد، در جای خود تکان میخورد و همین امر باعث شده به آن منارجنبان گفته شود. برای ساخت میدان چوگان در این میدان از استانداردهای کافی استفاده شده به طوری که امروز این میدان به عنوان تاریخی ترین میدان چوگان دنیا همچون یاقوتی گرانبهاست. کلیسای وانک از مهم ترین جاذبه های شهر اصفهان محسوب می شود. مسجد امام اصفهان که با نام های مسجدشاه، مسجد سلطانی و مسجد جامع نیز شناخته می شود، مهمترین مسجد تاریخی اصفهان و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به شمار می رود. از مراکز مهم گردشگری در ایران اماکن مقدس و مذهبی هستند. این بنا به عنوان یک مکان مقدس نیز در نظر گرفته می شده که گاه عدالتخواهان در آن اعتصاب می کردند و هیچکس حق نداشت با سلاح وارد آن شود.

دمای هوا در این محدوده تقریبا 10 درجه کمتر از سایر نواحی است. کبری رفیعی درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار ایران اکونومیست اظهار داشت: آسمان تهران امروز صاف و همراه با وزش باد خواهد بود. البته پیست اسکی در زمستان پذیرای علاقمندان به این رشته ورزشی خواهد بود . راحتترین راه برنامهریزی برای سوار شدن بر قطارهایی است که از مسیر این دو شهر میگذرد. مراسم «خاج شویان» که مخصوص ارامنه اصفهان در دوران صفویه و محل اجتماع شاعران، بزرگان، رجال و سایر مردم بوده است هم در این پل برگزار میشده است. در دوره شاه عباس صفوی و پادشاهان بعد از او همین که جشن های سلطنتی فرا می رسید این میدان به محلی برای بازی های چوگان تبدیل می شد. دره نی گا کوچک مجموعه ای از دیواره های عظیم و ناشناخته و زیبایی است که به حق می توان از آن به نام «گراند کانیون» ایران نام برد. توحیدخانه در روزگار صفوی محل عبادت صوفیان و جایگاه «خلیفه الخلفا» قطب و پیشوای صوفیان صفوی بود که به عنوان یک مکان مقدس، گاه عدالتخواهان در آن بست مینشستند و هیچکس حق نداشت با سلاح وارد آن شود.

دیدن این بنای روح بخش قلب و روح انسان را مملو از آرامش و لذت می کند، و هنر و معماری بی نظیر ایرانی را برای گردشگران مشتاق متجلی می کند. در این قسمت آثار به دست آمده از تپه باستانی سیلک کاشان در کاوشهای مختلف به همراه آثاری سفالی و فلزی مربوط به تپههای اسماعیلآباد، لرستان، خوروین قزوین و جلگه خوزستان نمایش داده شده است. این شهر زیبا پر از بناهای باستانی کم نظیر و باغ های شگفت انگیز است که به ثبت جهانی رسیده اند. بخشی از این بازار با عنوان بازار قیصریه شناخته می شود که ورودی آن در میدان نقش جهان، توسط سردری زیبا مشخص شده است.

این مسجد شاهکاری از معماری و کاشیکاری قرن یازدهم هجری به شمار می رود و به فرمان شاه عباس اول، توسط استاد محمدرضا اصفهانی از معماران مشهور آن دوره ساخته شده است. معماری این کاخ ترکیبی از هنر معماری چینی، ایرانی و فرنگی است و یک ایوان اصلی دارد که رو به شرق ساخته شده است. راز شکوهمندی این بنا نیز در مینیاتورهای آن نهفته است که کار هنرمند معروف عصر صفوی، رضا عباسی هستند و جلوه ای خاص به این اثر بخشیده اند. این اثر تاریخی در دوران ایلخانی و در زمان حکومت اولجایتو ساخته شده و در سال ۱۳۲۱ ثبت ملی شده است.

برج توکیو Tokyo Tower در پارک شیبا توکیو ساخت شد و بعد از برج اسکای تری به عنوان دومین سازه بلند شهر محسوب میشود. برای مثال بازی های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو و بازیهای پارالمپیک اروپا ۲۰۲۰، هر دو تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتادهاند. همه ما تا حالا تصاویری از این گنبدها را زیاد دیدین اما این بنا با هر آنچه دیدهاید متفاوت است و آن هم به دلیل شهرتش است. از جاذبه های جذاب این کشور می توان به جزیره ای اشاره کرد که اکثر ساکنین آن را گربه ها تشکیل می دهند و افراد کمی در آنجا زندگی می کنند، و یا شهر کوچکی که هنگام بازدید از آن با عروسک هایی در شکل و اندازه ی انسان روبرو خواهید شد، زمین های تسخیر شده و پر از ارواح سرگردان آرامستان و یا پارک تفریحی در اطراف بیمارستان وحشت، از دیگر نمونه های جاذبه گردشگری می باشند.

در این بازار علاوه بر محصولات متنوع کشاورزی، کلیه مایحتاج ضروری زندگی روزمره را میتوان یافت از این رو بازار رشت اگر چه به دلیل فشردگی زیاد با مشکلات عبوری روبروست اما در نوع خود از دیدنیهای مهم شهر رشت به شمار میرود. این پارک از جمله قدیمیترین پارکهای رشت است. عمارت هشت بهشت طرحی هشت پهلو دارد، نماد عدد هشت در تعداد اتاق ها، آجرهای کف وحوض مرکز بنا دیده می شود، این کاخ دو طبقه دارد ودیوارهای آن پوشیده از گچ بری ها و نقاشی ها و گل های رنگارنگ است، سقف آن پوشیده از مقرنس های گچی خوش آب و رنگ است، ایوان، رواق ها، اتاق ها وپنجره های این عمارت همه در نهایت زیبایی و هماهنگی طراحی و ساخته شده اند. بسیاری از دانشگاه ها در کنار دروس مرتبط با گردشگری، دروس مرتبط با تجارت، محیط زیست، صنایع غذایی، علوم اجتماعی و غیره را نیز در لیست دروس خود ارائه می دهند تا مهارت های عملی دانشجویان را تقویت کنند. این سازه هماکنون در میان صحن دانشکده معماری دانشگاه هنر اصفهان قرار دارد. ساخت این مسجد حدود 18 سال به طول انجامید و پس از گذشت سالیان طولانی، هنوز هم در استفاده از رنگ و نور در معماری شاهکاری حیرت انگیز به شمار می رود.

سی و سه پل با نظارت و هزینهی الله وردی خان، سردار معروف صفوی، بر روی زاینده رود ساخته شد. پل الله وردی خان یا سی و سه پل ، پل زیبا و بینظیری است با ۳۳ دهانه که نمادی از آناهیتا است. کشور ایران با پیشینه و تاریخ غنی در کنار موقعیت جغرافیایی چهار فصل خود، جاذبههای متعددی را در خود جای داده است؛ دیدنیهای بینظیری که میلیونها گردشگر داخلی و خارجی از آنها دیدن میکنند. این دروازه قدیمی ترین دروازه چوگان دنیاست به خوبی پیشینه ورزشی این میدان و برگزاری بازی های مهیج را به آیندگان نشان می دهد. مساحت کلی این بنا ۷۶ متر مربع است. که مورد توجه گردشگران زیادی بوده است. توحید خانه نام ساختمانی در پشت عمارت عالی قاپو است که در روزگاران گذشته به عنوان مطبخ و زندان کاخ، مورد استفاده قرار میگرفته است. این دشت تاریخی به مدت چندین سال، عنوان گرم ترین قسمت کره زمین را به خود اختصاص داده بود. در این جشن در ۱۳ تیرماه هر سال، با ریختن آب و گلاب روی یکدیگر جشن آب پاشان برگزار میکردند. امروزه این باغ به پارک زیبایی تبدیل شده وعمارتی که روزگاری زیباترین کاخ عالم نام داشت، همچنان در میان این پارک جلوه گری می کند.

شما می توانید با خرید تور مشهد به راحتی و با قیمتی مقرون به صرفه، به زیارت شاه خراسان بروید و از دیگر جاذبه های گردشگری مشهد نیز دیدن کنید. همچنین در صحن انقلاب می توانید پنجره فولاد را ببینید که با فاصله کمی از بارگاه قرار دارد و می توانید از آنجا زیارت نامه بخوانید. به دلیل اهمیت ویژه ی این سرو و ثبت آن در آثار جهانی، حفاظت ویژه ای از این درخت صورت می گیرد. این کاخ مکان جذاب و دیدنی ترکیه به شمار می رود که توریستان و گردشگران زیادی را به آن جا می کشاند. باغ گل های اصفهان در حاشیه جنوب شرقی میدان بزرگمهر و در نزدیکی رودخانه زاینده رود ساخته شده است. بهطور کلی، بناها و کاخهای مجموعه تخت جمشید را در محوطه مسطح میانی و اضلاع جنوب و جنوب غربی و شرق این محوطه بنا کردهاند. این کاخ در شرق خیابان چهار باغ پایین، جنوب خیابان سپه و غرب میدان نقشجهان قرار گرفته است. اگر بهطور دقیق بخواهید بدانید این شهرک کجاست، باید بگوییم در استان مازندران و ۱۲ کیلومتری جاده چالوس به سمت تنکابن.

کوه صفه در جنوب شهر اصفهان قرار دارد و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری سایت touresina در اصفهان است. در میدان تاریخی نقش جهان از حدود صدها سال پیش در روزهای خاصی از سال مسابقات چوگان برگزار می شد به طوری که این میدان امروز به قدیمی ترین میدان چوگان دنیا معروف است که در این بازی، اسبسواران باید بتوانند با دسته هایی چوبی که در دست دارند توپ را وارد دروازه حریف کنند و پیروز شوند. مدیران فعال در حوزه هوانوردی و ایرلاین ها با تاسیس و راه اندازی و مدیریت ایرلاین ها در حوزه گردشگری نام آور شده اند، برخی مالک و ایده پرداز یک ایرلاین هستند و برخی مدیران نام آور و خلاق ایرلاین ها ، داستان زندگی و سرگذشت این مدیران را به عنوان فعال گردشگری در صفحه فعالان گردشگری خواهید خواند.در صفحه ایرلاین ها با داستان ایرلاین ها آشنا می شوید. در قرن 17 به صورت مجدد بازسازی شد و برخی از اماکنش نیز دچار تغییراتی شد .

هر یک از سازههای این مجموعه کارکرد و کاربرد خاص خود را دارند. راهنمای تور یا تور لیدر یا تور گاید نمادی از نمایش فرهنگ یک کشور است ، معرفی راهنمایان تور در صفحه تورگاید سایت خواهد بود، اما راهنمایان توری که غیر از نقش راهنمای تور در حوزه های مختلف گردشگری فعالیت داشته و دارند تبدیل به فعال گردشگری می شوند. به طور معمول کافهها و بارها فضایی کوچکتر از رستورانها دارند و خدمات کمتری را ارائه میدهند. اما باید بدانید تور طبیعت گردی آنقدر لذت بخش است که پس از پایان یکی، به دنبال شرکت در دیگری خواهید بود و مشتاق هستید طعم هر کدام از آنها را دانه به دانه بچشید! علاوه بر دوره راهنمای تور طبیعتگردی، ارسباران دورههای آموزشی دیگری را نیز زیرنظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تدریس اساتید معتبر و حرفهای در حوزه گردشگری برگزار میکند که عبارتند از: مدیر فنی بند ب، راهنمای تور ایرانگردی و جهانگردی، راهنمای تخصصی گردشگری کودک، راهنمای تخصصی زمینگردشگری، راهنمای تخصصی دوچرخه سواری، راهنمای تخصصی کوهستان، راهنمای سافاری، راهنمای تخصصی پرنده نگری و این دورهها در ساعات مختلف برگزار میشوند. معمار مهندس این بنا، استاد علیاکبر اصفهانی و ناظر ساختمان آن محبعلی بیک الله بوده و خوشنویسانی چون علیرضا عباسی، عبدالباقی تبریزی، محمدرضا امامی و محمدصالح امامی، کتیبه نگاری های آن را انجام داده اند.

علاوه بر این امکانات ، وجود هتل آپارتمان و مجموعه تالارها و سالن همایش و سینما در کنار این مجموعه آنرا به یک مجتمع بزرگ رفاهی تفریحی مبدل می سازد. گفتنی است ساخت این بنا در دوره پادشاهی محمدشاه قاجار آغاز شده و در نخستین سالهای سلطنت ناصرالدین شاه قاجار به پایان رسیده است. در سالهای اخیر فعالیتهای خوبی برای معرفی جاذبهها و دیدنیهای تهران انجام شده است. در سالهای حکومت قاجار، دیگر این محل یک مکان مقدس و امن به حساب نمیآمد و در دوران پهلوی با یک اقدام نسنجیده گنبد توحیدخانه تبدیل به زندان گردید و در قسمتی از زمینهای توحیدخانه ساختمانهایی برای شهربانی احداث گردید. در دوره قاجار این مکان دیگر قداست نداشت و در دوران پهلوی نیز گنبد آن تبدیل به زندان شد و قسمتی از زمینهای آن به احداث ساختمان شهربانی اختصاص یافت.

این هتل مجموعا دارای 140 اتاق می باشد و به اینترنت وایرلس مجهز می باشد.هتل ایکبال دلوکس استانبولبه صورت 24 ساعته فعالیت می کند. این پل چهره ای متفاوت دارد که به واسطه آن به عنوان زیباترین پل اصفهان شناخته می شود. حال که صحبت از چگونگی انجام این روش ها به میان آمد به این نکته اشاره میکنیم که در مقالات آینده، اطلاعاتی را درباره مقایسه دو روش پرداخت از طریق کارتهای اعتباری و ارزهای دیجیتال ارائه خواهیم کرد. در سال های گذشته بیش از نیمی از گردشگران بین المللی مسافرت خود را از طریق خطوط هوایی انجام دادهاند، 41 درصد از مسافرتها از طریق جادهها، 2 درصد از طریق حمل و نقل ریلی و 6 درصد نیز از طریق راههای آبی انجام گرفته است. 3)ضعف در اطلاع رسانی و تبلیغات در زمینه جذب گردشگر:یکی دیگر از عوامل مهم جذب گردشگر از سایر کشور ها اطلاع رسانی و تبلیغات در خصوص کشور ایران و امکانات و جاذبه های گردشگری آن می باشدکه متاسفانه سازمان ها و نهاد های درگیر با صنعت گردشگری که متوالیان اصلی این صنعت می باشند در این خصوص فعالیتی ندارند و یا بسیار ضعیف عمل کرده اند.لذا گردشگران خارجی به دلیل عدم آشنایی با کشورمان˓نام ایران را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در لیست خود قرار نمی دهند در صورتی که کشور های نوظهوری همچون کشور امارات متحده عربی با تبلیغات گسترده اقدام به جذب گردشگران خارجی می نماید و سالانه درآمد کلانی از این صنعت دارد.لذا باید با تهیه برنامه های تلوزیونی و فیلم های مستند در خصوص جاذبه های گردشگری ایران و پخش آنها از شبکه های تلوزیونی بین المللی زمینه های آشنایی با ایران را برای گردشگران خارجی فراهم کند.