از بستری شدن امیرسلیمانی تا رییس شدن پژمان بازغی

همچنین آماری از سهم اهل سنت ایران در حج و توضیحی درباره یک ویدیوی منتشر شده از محوطه مصلی قزوین از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بودند.

صدور مجوز فیلمی با بازی جواد عزتی و خبرهایی از انیمیشن‌های سینمایی «گنج اژدها» و «ژولیت و شاه» از دیگر اخبار امروز بودند.

امروز همچنین زادروز یدالله رویایی، شاعر و بنیانگذار شعر حجم بود که سال گذشته از دنیا رفت و به همین مناسبت محمد آزرم، شاعر و پژوهشگر یادداشتی را به یاد او نوشت که در سرویس کتاب و ادبیات ایسنا منتشر شد.  

علاوه بر این در حوزه کتاب و ادبیات نشست خبری دیگری هم برگزار شد که به مناسبت بزرگداشت شاعر حماسه‌سرای ایران، حکیم ابوالقاسم فردوسی (۲۵ اردیبهشت)  بود. قرار است این بزرگداشت با گرامیداشت حماسه «سوم خرداد» و آزادسازی خرمشهر پیوندی داشته باشد و برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در استان خراسان رضوی و دیگر نقاط کشور برگزار شود.  

آشنایی با ۱۶ نابغه نقاشی جهان

همزمان با نزدیک شدن به برگزاری نمایشگاه کتاب، خبرهای هفدهمین روز ازدیبهشت‌ماه با برپایی نشست خبری این رویداد و نیز خبر بستری شدن سعید امیرسلیمانی در بیمارستان و انتخاب پژمان بازغی در یک مسئولیت صنفی همراه  بود.

در هفدهمین روز ازدیبهشت حوزه موسیقی هم خبرهای جدیدی داشت از بازگشت محسن ابراهیم‌زاده به صحنه پس از بیماری و نیز مراسم بزرگداشتی برای محمدهاشم احمدوند ـ استاد آواز ایرانی ـ که در آن هنرمندانی چون حسام‌الدین سراج و عبدالحسین مختاباد، از ویژگی‌های شخصیتی این استاد آواز گفتند.

کشف مجسمه‌های یک تمدن مرموز

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402021710825/%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%BE%DA%98%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%BA%DB%8C

در این روز جمال ساداتیان تهیه‌کننده فیلم «متری شیش و نیم» هم خبر داد که در روزهای اوج‌گیری ساخت کمدی، احتمالا او هم سراغ ساخت یک فیلم کمدی می‌رود.

برنده شدن «شوهر ایران خانم» در هات داکس 

در روزهای گذشته  گزارشی درباره وضعیت پخش برخی سریال‌های شبکه نمایش خانگی در آستانه انتشار با توجه به حضور برخی بازیگران منتشر شده بود که معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در این خصوص نکاتی را در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد.

به گزارش ایسنا، در بسته خبری فرهنگی و هنری روز  یکشنبه، ۱۷ اردیبهشت جزئیاتی از چند رویداد و اتفاق و اطلاعاتی از فعالیت‌های چند چهره هنری منتشر شد که به بر خی از مهم‌ترین آن‌ها در ادامه اشاره می‌شود.  

از خبرهای مرتبط با جهره‌های هنری به بستری شدن سعید امیرسلیمانی باید اشاره کرد که فرزندش – کمند امیرسلیمانی- گفته، قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

از آنجایی که تا سه روز دیگر سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) آغاز می‌شود، نشست خبری این رویداد صبح امروز برگزار شد و قائم‌مقام نمایشگاه کتاب با تشریح برنامه‌های نمایشگاه گفت که امسال تنها یکی دو مورد ناشر محروم از نمایشگاه هستند.

در بخش اخبار فرهنگی امروز ایسنا، گزارشی آماری از میزان سفر ایرانی‌ها در نوروز به خارج از کشور منتشر شد که در آن مدیرکل توسعه گردشگری داخلی از سفر بیش از یک میلیون نفر ایرانی به خارج از کشور در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

امروز در بخش بین‌الملل حوزه فرهنگ و هنر نیز خبرهای متنوعی منتشر شد، از جمله: 

یکی از خبرهای سینمایی قابل توجه امروز به  انتخاب پژمان بازغی به عنوان رییس انجمن بازیگران سینمای ایران مربوط بود. او رییس انجمنی شده که در سال‌های اخیر بازیگرانی همچون فاطمه معتمدآریا، علی دهکردی و مریلا زارعی ریاست آن را برعهده داشتند.

ادای احترام آکادمی نوبل به تاگور

مصاحبه با یکی از بازیگران سریال نمایش خانگی «آکتور» هم امروز بر خروجی ایسنا منتشر شد که «آکتور» را یک کار شیک و قشنگ می‌داند با قصه‌هایی واقعی.

در صحنه تئاتر مدیر مرکز تئاتر «مولوی» با اعلام تازه‌ترین جزییات درباره مدرسه تابستانی این مرکز و اینکه تا پایان اردیبهشت‌ماه فراخوان این مدرسه منتشر می‌شود،  اظهار امیدواری کرد که یکی از رویکردهای مدرسه تابستانی، تولید متونی بر اساس شخصیت‌های مهم فرهنگی کشورمان باشد.