از «آخرین تولد» الناز شاکردوست تا ماجرای «آمستردام»

اکران «آخرین تولد» نوید محمودی با بازی الناز شاکردوست، حضور یک فیلم ایرانی در جشنواره‌ای در لبنان، ماجرای توقف پخش «آمستردام»، معرفی نامزدهای پایتخت کتاب ایران، سرنوشت جشنواره مد و لباس فجر و هشدار درباره شرایط گردشگری و هتل‌داری از اخبار فرهنگی هنری شانزدهم مرداد بود.

وقتی سینمای ایران برای تمام دنیا حیرت‌انگیز شد

چه کسی به تار «ساکت» حکم ممنوعیت داد؟

انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1402051710134/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D9%86%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%85

شرایط گردشگری و هتل‌داری اصلا خوب نیست

«باربی» و نخستین زن میلیاردر سینما

«بذار» را «بزار» ننویسید!

«وس اندرسون» از ونیز جایزه می‌گیرد

علاوه بر این، جشنواره بین‌المللی مستند «مگالسو» در کشور پرتغال به کار خود پایان داد و یک جایزه هم نصیب سینماگران ایرانی شد. در بخش جایزه ویژه «دون کیشوت» مستند «خانه خاموش» به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان و محصول مشترک کشورهای ایران، کانادا، فرانسه، فیلیپین و قطر جایزه بهترین فیلم بلند هیات داوران فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های فیلم را از آن خود کرد.

پیشوایی که نخواست شوالیه شود

افزون بر این‌ها، تعویق در انتشار قسمت آخر از «آمستردام»، با گمانه‌هایی مبنی بر توقف پخش این سریال از سوی ساترا مواجه شده بود؛ اما به گفته‌ معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا مجوز پخش قسمت آخر این سریال مدت‌هاست که صادر شده و دلیل پخش نشدن قسمت آخر ایجاد مانع از سوی ساترا نبوده است. همچنین خبرنگار ایسنا درباره سرنوشت انتشار قسمت دوازدهم «آمسترادم» با پلتفرم پخش‌کننده تماس گرفت که آن‌ها توضیحی درباره‌ دلایل توقف پخش این سریال ارائه ندادند.

نشست خبری «شهرهای راه‌یافته به مرحله نهایی هشتمین دوره پایتخت کتاب ایران» دوشنبه، ۱۶ مردادماه با حضور یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اسماعیل جانعلی‌پور، مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی معاونت امور فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و شهرهای راه‌یافته به مرحله نهایی هشتمین دوره پایتخت کتاب ایران معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه شانزدهم مردادماه اعلام شد فیلم سینمایی «آخرین تولد» به کارگردانی و نویسندگی نوید محمودی که دو سال قبل با نام «سقوط کابل» پروانه ساخت گرفته بود، پس از دو سال از ۱۸ مردادماه با سرگروهی سینما هویزه مشهد در سراسر کشور اکران عمومی می‌شود.

«شهرک» ایرانی در راه لبنان

جشنواره مستند پرتغال برندگان خود را شناخت

معرفی نامزدهای پایتخت کتاب ایران

همچنین «سالتبرن» جدیدترین فیلم به کارگردانی «امرالد فنل»، جشنواره فیلم لندن امسال را افتتاح خواهد کرد.

ماجرای توقف پخش «آمستردام» چیست؟

افشای دلیل احتمالی مرگ بازیگر ۲۵ ساله

همچنین فیلم سینمایی «شهرک» به نویسندگی و کارگردانی علی حضرتی، در نخستین حضور بین‌المللی خود به بخش رسمی مسابقه دهمین جشنواره «تریپولی» لبنان راه یافت و همزمان با این اتفاق از پوستر بین‌المللی این فیلم سینمایی با طراحی محمد موحدنیا رونمایی شد.

سرنوشت جشنواره مد و لباس فجر چه شد؟

نفرین در کتیبه‌ها

همچنین در این روز  هتل‌داران گرد هم آمدند و رییس جامعه هتل‌داران ایران د راین نشست گفت: متاسفانه شرایط گردشگری و هتل‌داری اصلا خوب نیست و در چند سال گذشته مکرر با بحران مواجه شده و صنعت هتل‌داری به شدت آسیب دیده است.

افزون بر این‌ها، پوستر دوازدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر قرار است سه‌شنبه ـ ۱۷ مردادماه ـ با حضور وزیر ارشاد رونمایی شود؛ رویدادی باقی‌مانده از جشنواره‌های فجر ۱۴۰۱ که در نهایت به نیمه دوم امسال موکول شد. آخرین و یازدهمین دوره از این رویداد تیرماه سال ۱۴۰۱ توسط شورای فرهنگ عمومی برگزار شد که با احتساب گذشت دوره‌ای یک‌ساله، کمی از زمان برگزاری نمایشگاه مد و لباس گذشته است.