اجرای ۵۰ ویژه برنامه هفته صنایع دستی در گیلان

وی ادامه داد: برپایی مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی با حضور هنرمندان و فرهیختگان صنایع دستی و تجلیل از پیشکسوتان و برترین های این حرفه از دیگر برنامه های هفته صنایع دستی است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از برگزاری ۳۰۰ جشنواره در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در این جشنواره ها بیش از ۵۰۰۰ غرفه برای هنرمندان صنایع دستی در راستای عرضه تولیدات اختصاص داده شد.

ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از اجرای ۵۰ ویژه برنامه مختلف در استان خبر داد و گفت: برندسازی در حوزه صنایع دستی در اولویت است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402031710681/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%B5%DB%B0-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86

وی به تشریح برنامه های هفته صنایع دستی در این استان پرداخت و بیان کرد: افتتاح اقامتگاه، کارگاه و فروشگاه و بازارچه های صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، رونمایی از میدان و معابر نامگذاری شده با نام صنایع دستی، برگزاری مسابقه، جشنواره، ورکشاپ و کارگاه آموزشی، تقدیر از پیشکسوتان و هنرمندان برتر و برگزاری تور آموزشی و کارگاه گردی تنها بخشی از برنامه های گرامیداشت هفته صنایع دستی است.

وی با تاکید بر اینکه برندسازی در حوزه صنایع دستی در اولویت است، گفت: ایجاد بازارچه دائمی ویژه صنایع دستی در گیلان در دستور کار قرار دارد.

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت هفته صنایع دستی، اظهار کرد: گیلان در حوزه صنایع دستی قابلیت ها و توانمندی های خوب و ارزشمندی دارد که باید به آن در راستای اقتصادی سازی و اشتغال آفرینی، توجه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از برگزاری بیش از ۵۰ برنامه مختلف به مناسبت هفته صنایع دستی در گیلان خبر داد و افزود: این برنامه ها به تفکیک در هفته صنایع دستی که از ۱۷ خردادماه شروع می شود و تا ۲۴ این ماه ادامه دارد، اجرا می شود.

جهانی از راه اندازی موزه نساجی سنتی در روستای قاسم آباد خبر داد و اضافه کرد: قاسم آباد گیلان در حوزه لباس های سنتی شهرت جهانی دارد.

جهانی با اشاره به تقویت بازار هدف محصولات صنایع دستی گیلان، افزود: کیفی سازی، بسته بندی و برندسازی در راستای جذب بازار هدف تولیدات صنایع دستی بسیار اهمیت دارد.