آیا گردشگری بهبود یافته است؟

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401071205883/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به نقل از رویترز، آمار رسمی نشان داد که تعداد گردشگران خارجی که در ماه آگوست به اسپانیا سفر کرده‌اند نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته و به ۸.۸۲ میلیون نفر رسیده اما بسیار کمتر از ۱۰.۱۲ میلیون گردشگر در آگوست ۲۰۱۹ باقی مانده است.

همچنین اندونزی در ماه اگوست بیشترین تعداد بازدیدکنندگان خارجی خود را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرده که منعکس‌کننده کاهش محدودیت‌ها و افزایش اشتهای سفر است.

مارگو یوونو، رئیس اداره آمار اندونزی گفت که در ماه آگوست حدود ۵۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر وارد اندونزی شدند که این رقم در مقایسه با ۱۸۰۰ نفر در همان ماه یک سال قبل افزایش یافته است. این رقم اندکی بیشتر از رقم ماه قبل بود.

ایسنا/خراسان رضوی گردشگری اسپانیا در ماه آگوست جهش می‌کند اما همچنان پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری است.

با این حال، این ارقام هنوز به طور قابل‌توجهی کمتر از دوره‌های مشابه قبل از همه‌گیری در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است زمانی که اندونزی حدود ۸ میلیون بازدید کننده خارجی داشت.

آمار نشان می‌دهد که گردشگران خارجی ۱۱.۲۶ میلیارد یورو (۱۱.۱ میلیارد دلار) در اسپانیا در ماه آگوست خرج کرده‌اند که در مقایسه با ۵.۹۱ میلیارد یورو در ماه مشابه سال گذشته و اندکی کمتر از ۱۱.۷ میلیارد یورو در آگوست ۲۰۱۹ است.

اندونزی برای دوره ژانویه تا آگوست، ۱.۷۳ میلیون بازدیدکننده داشته که در مقایسه با ۸۱ هزار و ۲۹۲ بازدیدکننده در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ بوده زمانی که محدودیت‌های گسترده سفر برقرار بود.